Multimediální aplikace/Další

Na této stránce naleznete informace o dalších, menších multimediálních aplikací.

Diva

Diva je video editor pro prostředí GNOME. Používá systém GStreamer. Pro více informací navštivte domovskou stránku Diva.

Kino

Kino je nelineární DV editor pro GNU/Linux. Jeho vlastnostmi je excelentní integrace s IEEE-1394 (FireWire) pro záznam, VTR ovládání, a nahrávání zpět do kamery. Zachycuje video na disk ve formátu RawDV a AVI, v obou typech type-1 DV a type-2 DV (oddělený zvukový proud). Pro více informací navštivte domovskou stránku Kino.

gstreamer-editor

gstreamer-editor je grafický editor pro tvorbu gstreamer multimediálních potrubí. Navštivte domovskou stránku gstreamer-editor pro více informací.

totem-xine

totem-xine je verze přehrávače Totem, která používá multimediální systém xine. Navštivte popis pro totem-gstreamer výše pro detaily. Pro více informací navštivte domovskou stránku Totemu.

gxine

gxine je multimediální přehrávač založený na GTK+ pro systém xine. Přehrává CD, DVD a VCD. Také dekóduje multimediální soubory jako AVI, QuickTime, WMV a MP3 z lokálních disků a zobrazuje je proudově přes Internet. Interpretuje mnoho z nejznámějších multimediálních formátů – a také některé z těch ne tolik běžných. Pro více informací navštivte domovskou stránku xine.

xine-ui

xine-ui nemá nejpřitažlivější ovládání, ale je velice mocný a umí splnit úkol. Dovoluje vám vyladit si klávesové zkratky a má excelentní výchozí nastavení pro ovládání programu bez pomoci myši. Navíc má mnoho možností pro DVD menu a titulky. Startuje během sekund. Pro více informací navštivte domovskou stránku xine.

Cowbell hudební organizér

Cowbell je elegantní hudební organizér pracující s alby. Podporuje mnoho hudebních formátů včetně Ogg/FLAC, MP3 a MusePack. Cowbell je úzce spojen s Amazon, za použití jeho volné služby SOAP. Cowbell používá tuto službu nejen pro stahování obrázků obalů CD, jako většina organizérů, ale kombinuje to také s excelentním algoritmem na „hádání“ patřičních informací o písničče z jejího názvu. Také může uchovávat obrázky obalů alb ve stejném adresáři kde se nachází album samotné. Pro více informací navštivte domovskou stránku Cowbell.

Beep Media Player

Beep Media Player (BMP) je multimediální přehrávač s rozhraním podobným přehrávači Winamp. Pokud máte rádi Winamp, budete mít pravděpodobně rádi i tento přehrávač. Ubuntu balík obsahuje mnoho vzhledů, které mohou být použity pro změnu vzezření tohoto přehrávače.

BMP je v současné době kompletně předěláván. Podívejte se na domovskou stránku Beep Media Player a stránku nového projektu pro detaily.

Muine

Muine je hudební přehrávač pro GNOME.

Nainstalujeme si balík muine sudo apt-get install muine.

Jeho vlastnosti:

  • Jednoduché, intuitivní uživatelské rozhraní
  • Podpora přehrávání souborů Ogg Vorbis, FLAC, AAC a MP3
  • Automatické stahování obrázků obalů přes MusicBrainz nebo Amazon
  • Podpora pro vnořené ID3v2 obrázky alb
  • Podpora ReplayGain
  • Podpora pro vícenásobné značky umělců a zpěváků v písničce
  • Podpora rozšíření (pluginů)
  • Překlad do mnoha jazyků

Pokud chcete mít ikonu v oznamovací liště je nutno doinstalovat balík muine-plugin-trayicon.

Pokud si v importované složce smažete nebo přidáte nějaký album, přes balík muine-plugin-inotify se automaticky odstraní nebo přidá.

Pokud chcete smazat všechny importované albumy smažte si ~/.gnome2/muine/songs.db a ~/.gnome2/muine/covers.db.

Aby se importovaly alba a následně stáhly obaly cedéček je nutno mít v pořádku tagy, stačí název písně, skupina, album.

Pro více informací navštivte domovskou stránku Muine.

PenguinTV

PenguinTV je čtečka podcastů a video blogů nacházejících se na internetu s možností si je potom přehrávat externím přehrávačem. Například si můžete ze stránek Českého rozhlasu v menu na pravé straně, přidat RSS podcasty do seznamu a poslouchat je. Přidáte je tak, že zkopírujete rss,xml,php… adresu např. http://www2.rozhlas.cz/podcast/veda.rss, spustíte PenguinTV, v menu kliknete na Feed → Add Feed. Pak už jen stačí v PenguinTV odkaz stáhnout a přes pravé tlačítko vybrat v menu přehrávání. Stažené soubory se ukládají do složky .penguintv/media/ v domovském adresáři.

Streamtuner

Streamtuner je program pro zobrazování internetových adresářů rádií. Pomocí přidružených programů můžete vysílání poslouchat (xmms, mplayer, totem apod.) a nahrávat (streamripper).

  • Poslední úprava: 2012/07/27 14:33
  • autor: Ubuntu