Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
apturl [2014/04/27 22:20]
Vojtěch Trefný
apturl [2014/05/04 18:00] (aktuální)
ODra
Řádek 21: Řádek 21:
  
 Protože AptURL je specifické jen pro Ubuntu, vyžaduje některé úpravy ve webovém prohlížeči. Mezi plně podporované prohlížeče tak patří pouze **Mozilla Firefox** (výchozí prohlížeč v Ubuntu) a **Epiphany**. U dalších prohlížečů je potřeba udělat některé nezbytné úpravy. Protože AptURL je specifické jen pro Ubuntu, vyžaduje některé úpravy ve webovém prohlížeči. Mezi plně podporované prohlížeče tak patří pouze **Mozilla Firefox** (výchozí prohlížeč v Ubuntu) a **Epiphany**. U dalších prohlížečů je potřeba udělat některé nezbytné úpravy.
 +
 +===== Mozilla Firefox =====
 +
 +V případě, že používáte derivát ubuntu (např. Xubuntu), avšak nezobrazuje se vám výše zmíněné dialogové okno k instalaci programů, je nutné [[Instalace programů|doinstalovat]] balík **apturl**. Následně nastavit spouštění AptURL následujícím způsobem: \\
 +\\ 
 +Klikněte na [[apt://​cowsay]]. Otevře se nám dialogové okno s výběrem spouštěče.
 + 
 +Klikněte tedy na tlačítko "​Vybrat",​ jděte na systém souborů a následně se zanořte do /usr/bin/ zde již stačí vybrat soubor apturl.
 +
 +Nakonec nezapomeňte zatrhnout zapamatování si dané akce. Od teď by vám měly fungovat všechny //​instalační odkazy// bez dalšího nastavování.
  
 ===== Opera ===== ===== Opera =====
  • Poslední úprava: 2014/05/04 18:00
  • autor: ODra