Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
counter-strike_1.6 [2012/07/19 07:36]
Ubuntu
counter-strike_1.6 [2014/11/03 18:52] (aktuální)
Pavel Zelenka steam
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Counter-Strike 1.6 ====== ====== Counter-Strike 1.6 ======
  
-**Counter Strike** je arkádovitá taktická hra založená na rychlých reakcích a chladném přemýšlení,​ i když vám kolem hlavy sviští náboje. Narozdíl od většiny arkád má tahle extrémně velký rozptyl střel, takže není možné někam vběhnout, bez přestání střílet a přežít. Ačkoliv je princip hry jednoduchý,​ už několik let baví tisíce hráčů po celém světě, takže to asi má něco do sebe.Musíte ale počítat stím že váš ping bude višší než na windows.Pokud by se vám při spuštění ukazala jen obrazovka neboli logo Cs tak si stahněte novější verzi wine nejlépe 1.2.+**Counter Strike** je arkádovitá taktická hra založená na rychlých reakcích a chladném přemýšlení,​ i když vám kolem hlavy sviští náboje. Narozdíl od většiny arkád má tahle extrémně velký rozptyl střel, takže není možné někam vběhnout, bez přestání střílet a přežít. Ačkoliv je princip hry jednoduchý,​ už několik let baví tisíce hráčů po celém světě, takže to asi má něco do sebe. 
  
  
 {{ .:​cs16.jpg?​500 }} {{ .:​cs16.jpg?​500 }}
  
 +====== Steam (doporučeno) ======
 +Hru lze na linuxu provozovat nativně po zakoupení na službě [[Steam]].
  
-====== ​Instalace ​======+====== ​Postup zprovoznění ve wine ====== 
 +Tento postup přináší sebou mnohem více případných problémů než s nativní linuxovou verzí. Lze též očekávat vyšší latence při síťové hře. 
 +===== Instalace ​=====
 {{.:​info.png}}Návod předpokládá,​ že máte Counter-Strike 1.6 a patch verze 21-26, jiné verze způsobují problémy. {{.:​info.png}}Návod předpokládá,​ že máte Counter-Strike 1.6 a patch verze 21-26, jiné verze způsobují problémy.
  
Řádek 19: Řádek 24:
 Při prvním připojení na server obsahující úvodní obrazovku v HTML (ta před výběrem týmu) by se Wine mělo dotázat na stažení Gecko jádra pro HTML - dejte OK a wine gecko by se mělo bez problémů nainstalovat. Bohužel tomu tak není vždy, někdy se prostě nechce stáhnout, tak to zkuste později nebo podle [[Wine#​www|návodu]]. Pokud se Wine na gecko nedotáže, nic se neděje, nejspíš už je ve Wine nainstalované. Při prvním připojení na server obsahující úvodní obrazovku v HTML (ta před výběrem týmu) by se Wine mělo dotázat na stažení Gecko jádra pro HTML - dejte OK a wine gecko by se mělo bez problémů nainstalovat. Bohužel tomu tak není vždy, někdy se prostě nechce stáhnout, tak to zkuste později nebo podle [[Wine#​www|návodu]]. Pokud se Wine na gecko nedotáže, nic se neděje, nejspíš už je ve Wine nainstalované.
  
-====== Řešení problémů ​======+===== Řešení problémů =====
  
-===== Text v menu =====+==== Text v menu ====
 {{.:​help.png}} Pokud máte [[Wine]] verzi 0.9.46 a starší, {{.:​tahoma.ttf|stáhněte}} náhradu za font Tahoma nebo updatujte na verzi 0.9.47 a vyšší. {{.:​help.png}} Pokud máte [[Wine]] verzi 0.9.46 a starší, {{.:​tahoma.ttf|stáhněte}} náhradu za font Tahoma nebo updatujte na verzi 0.9.47 a vyšší.
  
Řádek 29: Řádek 34:
 Nainstalovat se to dá i bez zmíněného fontu. instalátor je sice samý otazník ale stačí jen klikat na další a dá se to nainstalovat. Nainstalovat se to dá i bez zmíněného fontu. instalátor je sice samý otazník ale stačí jen klikat na další a dá se to nainstalovat.
  
-===== Nízké fps nebo problémy se zvukem ​=====+==== Nízké fps nebo problémy se zvukem ====
 Lze použít ve hře v konzoli nasledující příkazi na zvýšení FPS Lze použít ve hře v konzoli nasledující příkazi na zvýšení FPS
 fps_max "​101"​ - Určí maximální hodnotu FPS na 100; fps_max "​101"​ - Určí maximální hodnotu FPS na 100;
Řádek 43: Řádek 48:
  
 ====== Odkazy ====== ====== Odkazy ======
-  * Tuto hru hraje i český linuxový klan, pro více informací navštivte stránky ​[[http://linuxclan.org/|Linux Gaming Clan]]u, rádi vám pomůžeme.+  * [[http://store.steampowered.com/​app/​10/|Counter-Strike na Steamu]]
   * [[http://​www.linuxclan.org/​index.php?​m=article&​f=article&​id=5|Instalace CS dedicated serveru]]   * [[http://​www.linuxclan.org/​index.php?​m=article&​f=article&​id=5|Instalace CS dedicated serveru]]
  • Poslední úprava: 2014/11/03 18:52
  • autor: Pavel Zelenka