Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

diskdebug [2012/07/17 22:33]
Ubuntu vytvořeno
diskdebug [2012/07/19 20:43] (aktuální)
Ubuntu
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== DiskDebug ======
  
 **DiskDebug** - skript, který za vás vyhledá informace při problémech s disky - interními, externími, flash paměti, mp3 přehrávače apod. **DiskDebug** - skript, který za vás vyhledá informace při problémech s disky - interními, externími, flash paměti, mp3 přehrávače apod.
Řádek 7: Řádek 8:
 Skript se spouští přes //gksudo//, a výsledný soubor **výsledky.txt** se zkopíruje do fóra. Pro podrobnější návod se podívejte na [[Řešení problémů:​Jak dodat informace do fóra]]. Skript se spouští přes //gksudo//, a výsledný soubor **výsledky.txt** se zkopíruje do fóra. Pro podrobnější návod se podívejte na [[Řešení problémů:​Jak dodat informace do fóra]].
  
-===== Text skriptu ke zkopírování =====+====== Text skriptu ke zkopírování ​======
 <​code>​ <​code>​
 #! /bin/bash #! /bin/bash
Řádek 103: Řádek 104:
 exit 0 exit 0
 </​code>​ </​code>​
-==== Technické detaily (není nutné znát) ====+ 
 +====== Technické detaily (není nutné znát) ====== 
 Základem skriptu je vytvoření výpisu příkazů uvedených v proměnné //​DiskPrikazy//​ před a po připojení zařízení. Tyto výpisy se pak porovnávají pomocí příkazu //diff//, takže výsledkem jsou zprávy týkající se pouze přidaného zařízení. Základem skriptu je vytvoření výpisu příkazů uvedených v proměnné //​DiskPrikazy//​ před a po připojení zařízení. Tyto výpisy se pak porovnávají pomocí příkazu //diff//, takže výsledkem jsou zprávy týkající se pouze přidaného zařízení.
  
  • Poslední úprava: 2012/07/19 20:43
  • autor: Ubuntu