Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

nokia_6020 [2012/07/27 12:44]
Ubuntu vytvořeno
nokia_6020 [2012/07/27 14:55] (aktuální)
Ubuntu
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Nokia 6020 ======
  
-| | +{{.:​internet.png}} Následující postup slouží k jednoduchému zprovoznění **GPRS/EDGE připojení k Internetu** pomocí mobilního telefonu Nokia (odzkoušený na **Nokia 6020**, ale měl by fungovat i na jiných typech používajících podobný nebo stejný datový kabel). Návod je pro operátora T-mobile (TWIST) a Telefonica O2 (odzkoušeno na **Nokia 6233**). Pro jiné operátory se budou inicializační řetězce, příp. číslo lišit, toto lze zjistit na webových stránkách vašeho telekomunikačního operátora.
- +
-|{{.:​sipka.gif}} [[Wiki]]| +
- +
-{{.:​internet.png}} +
- +
-Následující postup slouží k jednoduchému zprovoznění **GPRS/EDGE připojení k Internetu** pomocí mobilního telefonu Nokia (odzkoušený na **Nokia 6020**, ale měl by fungovat i na jiných typech používajících podobný nebo stejný datový kabel). Návod je pro operátora T-mobile (TWIST) a Telefonica O2 (odzkoušeno na **Nokia 6233**). Pro jiné operátory se budou inicializační řetězce, příp. číslo lišit, toto lze zjistit na webových stránkách vašeho telekomunikačního operátora.+
 ===== Předpoklady a úvodní poznámky ===== ===== Předpoklady a úvodní poznámky =====
 Je potřebné mít datový kabel CA-42 nebo DKU-5. Postup byl úspěšně aplikovaný s neoriginálním datovým kabelem od výrobce "Power Energy Mobile"​ CA-42 s čipem Prolific. Tato čipová sada je v Linuxu dobře podporovaná,​ proto při nákupu doporučuji ověřit u prodejce a žádat kabely s touto čipovou sadou! Je potřebné mít datový kabel CA-42 nebo DKU-5. Postup byl úspěšně aplikovaný s neoriginálním datovým kabelem od výrobce "Power Energy Mobile"​ CA-42 s čipem Prolific. Tato čipová sada je v Linuxu dobře podporovaná,​ proto při nákupu doporučuji ověřit u prodejce a žádat kabely s touto čipovou sadou!
Řádek 29: Řádek 24:
  
  
-0. [[Instalace programů|Nainstalujeme]] balík ''​gnome-ppp''​.+  * [[Instalace programů|Nainstalujeme]] balík ''​gnome-ppp''​.
  
- +  * Po spuštění ''​gnome-ppp''​ vyplníme následující údaje:
- +
-0. Po spuštění ''​gnome-ppp''​ vyplníme následující údaje:+
  
  
Řádek 67: Řádek 60:
 Po kliknutí na tlačítko //​Zavřít//​ se vrátíme do okna "​Nastavení"​. Po kliknutí na tlačítko //​Zavřít//​ se vrátíme do okna "​Nastavení"​.
  
 +  * V případě, že jsme dosud nepropojili mobilní telefon s datovým kabelem, tak nyní učiníme a zkontrolujeme,​ zdali telefon nemá již vytvořené GPRS/EDGE připojení (ikona // G //vlevo nahoře na displeji mobilu). V případě že ano, je třeba ho zrušit a v nastavení telefonu nastavit něco jako //​Připojovat se do GPRS podle potřeby//.
  
- +  * V okně programu "​Nastavení"​ na záložce "​Sítě"​ zkontrolujeme,​ že je zatrženo "​Dynamická IP adresa"​ a "​Automatická DNS". Na záložce "​Možnosti"​ lze pak nastavit další volby- např. zatržení "​Dokovat do oznamovací oblasti"​ (po úspěšném připojení se vytvoří ikona v oznamovací oblasti).
-0. V případě, že jsme dosud nepropojili mobilní telefon s datovým kabelem, tak nyní učiníme a zkontrolujeme,​ zdali telefon nemá již vytvořené GPRS/EDGE připojení (ikona // G //vlevo nahoře na displeji mobilu). V případě že ano, je třeba ho zrušit a v nastavení telefonu nastavit něco jako //​Připojovat se do GPRS podle potřeby//​. +
- +
- +
- +
-0.V okně programu "​Nastavení"​ na záložce "​Sítě"​ zkontrolujeme,​ že je zatrženo "​Dynamická IP adresa"​ a "​Automatická DNS". Na záložce "​Možnosti"​ lze pak nastavit další volby- např. zatržení "​Dokovat do oznamovací oblasti"​ (po úspěšném připojení se vytvoří ikona v oznamovací oblasti). +
- +
  
 Přejdeme na záložku "​Modem"​ a stiskneme tlačítko "​Detekovat"​. V případě, že se automatická detekce podaří, mělo by být nastaveno toto: Přejdeme na záložku "​Modem"​ a stiskneme tlačítko "​Detekovat"​. V případě, že se automatická detekce podaří, mělo by být nastaveno toto:
Řádek 92: Řádek 79:
 {{.:​info.png}} Pro jiné telefony (než Nokia 6020) používající jinou třídu EGPRS může být nastavení rychlosti jiné. Každopádně by se rychlost měla sama nadetekovat,​ určitě po zadání ''/​dev/​ttyUSB0''​ (program obsahuje předvolené pouze sériové porty ''/​dev/​tty0''​ až ''​dev/​tty3''​!) {{.:​info.png}} Pro jiné telefony (než Nokia 6020) používající jinou třídu EGPRS může být nastavení rychlosti jiné. Každopádně by se rychlost měla sama nadetekovat,​ určitě po zadání ''/​dev/​ttyUSB0''​ (program obsahuje předvolené pouze sériové porty ''/​dev/​tty0''​ až ''​dev/​tty3''​!)
  
- +  * O úspěšném připojení nás ''​gnome-ppp''​ jednoznačně informuje :-)
- +
-0. O úspěšném připojení nás ''​gnome-ppp''​ jednoznačně informuje :-) +
  
 ===== Odpojení ===== ===== Odpojení =====
  • Poslední úprava: 2012/07/27 14:55
  • autor: Ubuntu