Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
přechod_z_windows_na_ubuntu [2013/05/03 20:44]
82.113.55.18 "Ceny vyhrávající" je velmi nečeský překlad "Award winning". Jsem si vědom toho, že ani "Oceňovaný" není nejlepší překlad, ale připadá mi to jako krok vpřed
přechod_z_windows_na_ubuntu [2013/05/10 13:47] (aktuální)
ToMášMarný {{page>Úpravy/Aktualizace}}
Řádek 62: Řádek 62:
 Po instalaci Ubuntu máte připraveno mnoho užitečného softwaru: Po instalaci Ubuntu máte připraveno mnoho užitečného softwaru:
  
-  * [[Firefox]] webový prohlížeč - Oceňovaný internetový prohlížeč s podporou [[http://​www.abclinuxu.cz/​slovnik/​tab|záložek]],​ kontroly pravopisu, ochrany proti phisingu ​a blokováním vyskakovacích oken (popup windows).+  * [[Firefox]] webový prohlížeč - Oceňovaný internetový prohlížeč s podporou [[http://​www.abclinuxu.cz/​slovnik/​tab|záložek]],​ kontroly pravopisu, ochrany proti phishingu ​a blokováním vyskakovacích oken (popup windows).
  
-  * [[http://​www.gnome.org/​projects/​evolution/​|Evolution mail]] - Plně vybavený ​e-mailový ​a osobní správce. Umožňuje velmi snadné odesílání e-mailůupomínek (schůzek) vašim přátelům. Podporuje synchronizaci s firemním e-mailovým serverem (ano, podporuje Exchange).+  * [[Thunderbird]] - Známý ​e-mailový ​klient s přehledným rozhranímsnadným vytvářením poštovních účtů, chytrým vyhledáváním,​ pokročilým filtrováním zpráv, který je snadno rozšiřitelný pomocí doplňků.
  
-  * [[OpenOffice]] - Umožňuje otevírat, editovat a ukládat dokumenty, tabulky, prezentace a databáze v mnoha populárních formátech (ODF, Microsoft Office formáty, PDF, Flash ...).+  * [[Evolution|Evolution mail]] - Plně vybavený e-mailový a osobní správce. Umožňuje velmi snadné odesílání e-mailů, upomínek (schůzek) vašim přátelům. Podporuje synchronizaci s firemním e-mailovým serverem (ano, podporuje Exchange). V nových verzích Ubuntu jej pro svou větší jednoduchost jako výchozí e-mailový klient nahradil výše zmíněný Thunderbird. 
 + 
 +  * [[LibreOffice]] kancelářský balík ​- Umožňuje otevírat, editovat a ukládat dokumenty, tabulky, prezentace a databáze v mnoha populárních formátech (ODF, Microsoft Office formáty, PDF, Flash ...).
  
   * [[Empathy]] - Komunikace s přáteli bez ohledu na to, jestli používají MSN, AIM, Google Chat, ICQ a jiné.   * [[Empathy]] - Komunikace s přáteli bez ohledu na to, jestli používají MSN, AIM, Google Chat, ICQ a jiné.
  
-  * [[Totem]] - Přehledný a snadno používatelný přehrávač audia a videa. Totem  umožňuje přehrávat všechny dostupné multimediální formáty, doinstalujete-li si podporu pro nesvobodné ​[[Vyhrazené formáty|formáty]].+  * [[Totem]] - Přehledný a snadno používatelný přehrávač audia a videa. Totem  umožňuje přehrávat všechny dostupné multimediální formáty, doinstalujete-li si podporu pro [[Vyhrazené formáty|nesvobodné ​formáty]].
  
 Do Ubuntu si můžete nainstalovat tisíce aplikací. Jak nainstalovat programy vám poradí článek [[Instalace programů]]. Seznam zajímavých programů naleznete v jednotlivých sekcích zde na wiki v [[Návody|návodech]]. Do Ubuntu si můžete nainstalovat tisíce aplikací. Jak nainstalovat programy vám poradí článek [[Instalace programů]]. Seznam zajímavých programů naleznete v jednotlivých sekcích zde na wiki v [[Návody|návodech]].
  
-Patříte-li k systémovým administrátorům,​ naleznete mnoho užitečných rad v sekci [[Servery]]. Anglicky hovořící lidé mohou využít [[https://​help.ubuntu.com/​ubuntu/​serverguide/​C/​index.html|Ubuntu Server Guide]] {{.:​en.png}}.+Patříte-li k systémovým administrátorům,​ naleznete mnoho užitečných rad v sekci [[Servery]]. Anglicky hovořící lidé mohou využít [[https://​help.ubuntu.com/​12.04/​serverguide/​|Ubuntu Server Guide]] {{.:​en.png}}.
  
 Nedaří-li se vám nalézt Linuxovou alternativu aplikace, kterou využíváte na MS Windows, pak lze využít [[Wine]] nebo [[Virtualizace]] k zprovoznění daného programu na Linuxu. Nedaří-li se vám nalézt Linuxovou alternativu aplikace, kterou využíváte na MS Windows, pak lze využít [[Wine]] nebo [[Virtualizace]] k zprovoznění daného programu na Linuxu.
Řádek 321: Řádek 323:
  
 Navštivte [[http://​www.ubuntu.cz/​komunita|Ubuntu komunita]]. Navštivte [[http://​www.ubuntu.cz/​komunita|Ubuntu komunita]].
 +
 +{{page>​Úpravy/​Aktualizace}}
  • Poslední úprava: 2013/05/10 13:47
  • autor: ToMášMarný