Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

připojení_vzdálených_zdrojů [2012/07/27 13:48]
Ubuntu vytvořeno
připojení_vzdálených_zdrojů [2012/07/28 08:10] (aktuální)
Ubuntu
Řádek 1: Řádek 1:
-|**Obsah**|+====== Připojení vzdálených zdrojů ======
  
-|{{.:​sipka.gif}} [[HlavníStránka|Hlavní stránka]]|{{.:​sipka.gif}} [[Návody]]| 
- 
-====== Úvod ====== 
 {{.:​IconGlobe.png}} Při práci často vyvstává potřeba pracovat s daty na nějakém vzdáleném zdroji, například FTP, počítači přístupném přes [[SSH]], nebo sdílené složce Windows. Tento článek se zabývá možnostmi připojení k těmto zdrojům, včetně připojení trvalého nebo vytvoření si záložek. {{.:​IconGlobe.png}} Při práci často vyvstává potřeba pracovat s daty na nějakém vzdáleném zdroji, například FTP, počítači přístupném přes [[SSH]], nebo sdílené složce Windows. Tento článek se zabývá možnostmi připojení k těmto zdrojům, včetně připojení trvalého nebo vytvoření si záložek.
  
Řádek 93: Řádek 90:
 Podobným způsobem, jako v případě anonymního přístupu, je možné v Konqueroru přistupovat k různým zdrojům na lokálním i vzdálených PC. Jen musí být dodržena správná syntaxe URL vkládaného do příkazového pole. Podobným způsobem, jako v případě anonymního přístupu, je možné v Konqueroru přistupovat k různým zdrojům na lokálním i vzdálených PC. Jen musí být dodržena správná syntaxe URL vkládaného do příkazového pole.
 Struktura je složena z třech základních bloků a oddělovače:​ Struktura je složena z třech základních bloků a oddělovače:​
-  - //Typ sdílení://​ **ftp:// , smb:// , file://** +  - //Typ sdílení://​ **ftp:%%//%% , smb:%%//%% , file:%%//%%** 
- +  ​- ​//Jméno případně heslo:// **uzivatel** nebo **uzivatel:​heslo** (není vždy potřeba). 
-2. //Jméno případně heslo:// **uzivatel** nebo **uzivatel:​heslo** (není vždy potřeba). +  ​- ​//​Oddělovač -// **@** (ne ve sdílení SMB a nepoužije se, pokud není jméno). 
-3. //​Oddělovač -// **@** (ne ve sdílení SMB a nepoužije se, pokud není jméno). +  ​- ​//DNS nebo IP adresa stroje, na který se připojujem://​
-4. //DNS nebo IP adresa stroje, na který se připojujem://​+
 **www.nekde.com ,  ftp.kdesi.cz , 192.168.3.22** **www.nekde.com ,  ftp.kdesi.cz , 192.168.3.22**
  
Řádek 105: Řádek 101:
 <​code>​ <​code>​
 ftp://​www.nekde.com ftp://​www.nekde.com
-</​code>​je naprosto v pořádku, uvědomte si, že **www.nekde.com** je jen alias skutečné IP adresy a na stroji na který ukazuje, může běžet i FTP server na portu 21. Ale alias **ftp.nekde.com** naopak existovat nemusí!+</​code>​ 
 + 
 +je naprosto v pořádku, uvědomte si, že **www.nekde.com** je jen alias skutečné IP adresy a na stroji na který ukazuje, může běžet i FTP server na portu 21. Ale alias **ftp.nekde.com** naopak existovat nemusí!
  
-V případě typu //file://// musí být URL vyplněno poněkud jinak:+V případě typu //file:%%//%%// musí být URL vyplněno poněkud jinak:
 <​code>​ <​code>​
 file:///​home/​uživatel/​katalog/​mujsoubor file:///​home/​uživatel/​katalog/​mujsoubor
-</​code>​Vyvolá dialog pro volbu programu, kterým soubor //​mujsoubor//​chceme otevřít. Tato možnost je tak trochu škrábání levou za pravým, ale pro pořádek, jde to taky.+</​code>​Vyvolá dialog pro volbu programu, kterým soubor //​mujsoubor//​ chceme otevřít. Tato možnost je tak trochu škrábání levou za pravým, ale pro pořádek, jde to taky.
 Celková struktura příkazu může vypadat např. takto: Celková struktura příkazu může vypadat např. takto:
 <​code>​ <​code>​
  • Poslední úprava: 2012/07/28 08:10
  • autor: Ubuntu