Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
palmos [2012/07/27 16:37]
Ubuntu
palmos [2012/07/27 16:37] (aktuální)
Ubuntu
Řádek 12: Řádek 12:
 ==== Aplikace ==== ==== Aplikace ====
  
-  * gpilotd ​ +  * gpilotd 
-  * jpilot +  * jpilot 
-  * kpilot +  * kpilot 
-  * pilot-link+  * pilot-link
  
  
 ==== Poznámky pro vydání ==== ==== Poznámky pro vydání ====
-Ubuntu 7.04 (Feisty) +Ubuntu 7.04 (Feisty) 
-V Breezy, Dapper, Edgy nebyla synchronizace vůbec žádným problémem, ale s Feisty nic nefungovalo. Po hledání na fórech jsem zjistil, že potřebný modul **visor** není automaticky nahrán a měl by tedy být přidán do **/​etc/​modules**. Dále pro vytvoření **/​dev/​pilot** na existující zařízení čtěte stránku [[https://​help.ubuntu.com/​community/​PalmDeviceSetup]]. ​+V Breezy, Dapper, Edgy nebyla synchronizace vůbec žádným problémem, ale s Feisty nic nefungovalo. Po hledání na fórech jsem zjistil, že potřebný modul **visor** není automaticky nahrán a měl by tedy být přidán do **/​etc/​modules**. Dále pro vytvoření **/​dev/​pilot** na existující zařízení čtěte stránku [[https://​help.ubuntu.com/​community/​PalmDeviceSetup]].
  
 ====== Gnome-pilot ====== ====== Gnome-pilot ======
Řádek 27: Řádek 27:
 Potřebné programy jsou: Potřebné programy jsou:
  
-  * ''​gpilotd'':​ pro vlastní synchronizaci. +  * ''​gpilotd'':​ pro vlastní synchronizaci.  
-  * ''​gpilot-applet''​ : applet pro Gnome panel. Umožňuje synchronizaci prostřednictvím ​ hot sync tlačítka. +  * ''​gpilot-applet''​ : applet pro Gnome panel. Umožňuje synchronizaci prostřednictvím ​ hot sync tlačítka. 
-  * ''​gpilotd-control-applet''​ : GUI pro nastavení voleb.+  * ''​gpilotd-control-applet''​ : GUI pro nastavení voleb.
  
 Prvním krokem bude přidání appletu do panelu Gnome. Klikněte pravým tlačítkem někde kde je volné místo na panelu, zvolte **Přidat na panel**, a navolte **Pilot Applet**. Po instalaci se se na panelu objeví nová ikona appletu. Ikona umožňuje automatickou synchronizaci s Plamem jen stlačením **Hot sync** tlačítka na zařízení. Applet je ekvivalentem ikony Hotsync ve Windows. Prvním krokem bude přidání appletu do panelu Gnome. Klikněte pravým tlačítkem někde kde je volné místo na panelu, zvolte **Přidat na panel**, a navolte **Pilot Applet**. Po instalaci se se na panelu objeví nová ikona appletu. Ikona umožňuje automatickou synchronizaci s Plamem jen stlačením **Hot sync** tlačítka na zařízení. Applet je ekvivalentem ikony Hotsync ve Windows.
Řádek 36: Řádek 36:
 Objeví se zpráva "Zdá se, že jste spustili Gnome-pilot poprvé..." ​ (“You seem to be running Gnome-Pilot for the first time ... “), zvolte "​Dále"​ a pak si vyberte volby. Objeví se zpráva "Zdá se, že jste spustili Gnome-pilot poprvé..." ​ (“You seem to be running Gnome-Pilot for the first time ... “), zvolte "​Dále"​ a pak si vyberte volby.
  
-Spojení by mělo fungovat dobře. Pokud ne, zkuste toto:  +Spojení by mělo fungovat dobře. Pokud ne, zkuste toto:  
-1) Ověřte, že kabel je dobře zapojený, nebo je funkční infraport na počítači i Palmu. Na konci roku 2006 Bluetooth ještě není podporán- gnome pilot ho neobsahuje. +1) Ověřte, že kabel je dobře zapojený, nebo je funkční infraport na počítači i Palmu. Na konci roku 2006 Bluetooth ještě není podporán- gnome pilot ho neobsahuje.  
-2) Vyzkoušejte jiné rychlosti spojení. Navolte hodnoty jak v Ubuntu, tak na Palmu.+2) Vyzkoušejte jiné rychlosti spojení. Navolte hodnoty jak v Ubuntu, tak na Palmu.
  
 Pokud proběhla úspěšná synchronizace se zařízením,​ můžete postupovat dále. Vyplňte rámečky jako jméno zařízení a základní adresář. Jméno zařízení (Pilot name) je prostě pro identifikaci zařízení mezi jinými. Pokud proběhla úspěšná synchronizace se zařízením,​ můžete postupovat dále. Vyplňte rámečky jako jméno zařízení a základní adresář. Jméno zařízení (Pilot name) je prostě pro identifikaci zařízení mezi jinými.
Řádek 72: Řádek 72:
   * Úkoly: Fungují dobře.   * Úkoly: Fungují dobře.
  
-Další nápovědu ​naleznte ​v uživatelské příručce Evolution (F1) v příslušné sekci, hlavně na stránce //Selecting Conduits//. +Další nápovědu ​naleznete ​v uživatelské příručce Evolution (F1) v příslušné sekci, hlavně na stránce //Selecting Conduits//.
  
 Pokud vaše zařízení skončí při synchronizaci s chybovou hláškou v důsledku chybějícího modulu '​visor'​ (viz. výše), bude se jednat pravděpodobně o modely TREO- pak aplikujte tento postup: Pokud vaše zařízení skončí při synchronizaci s chybovou hláškou v důsledku chybějícího modulu '​visor'​ (viz. výše), bude se jednat pravděpodobně o modely TREO- pak aplikujte tento postup:
  • Poslední úprava: 2012/07/27 16:37
  • autor: Ubuntu