Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

získání_snímku_obrazovky [2012/07/28 23:11]
Ubuntu vytvořeno
získání_snímku_obrazovky [2012/07/29 09:42] (aktuální)
Ubuntu
Řádek 1: Řádek 1:
- +====== ​Získání snímku obrazovky ​======
-|Dostupné verze návodu: [[Získání snímku obrazovky|{{attachment:​IconsPage/​ubuntu.png}}]] [[Získání snímku obrazovky:​Kubuntu|{{attachment:​IconsPage/​kubuntu.png}}]] [[Získání snímku obrazovky:​Xubuntu|{{attachment:​IconsPage/​xubuntu.png}}]]|+
  
 {{.:​camera.png}} Velice často se vám může hodit uložit si **aktuální dění na obrazovce** v podobě obrázku. Můžete si chtít takto uložit nějaké údaje, aniž byste si je museli opisovat, nebo řešíte nějaký problém, a posíláte kamarádovi ukázku toho, co vám nefunguje. Taktéž se můžete chtít chlubit svým vyšperkovaným vzhledem pracovní plochy, a podobně. :-) {{.:​camera.png}} Velice často se vám může hodit uložit si **aktuální dění na obrazovce** v podobě obrázku. Můžete si chtít takto uložit nějaké údaje, aniž byste si je museli opisovat, nebo řešíte nějaký problém, a posíláte kamarádovi ukázku toho, co vám nefunguje. Taktéž se můžete chtít chlubit svým vyšperkovaným vzhledem pracovní plochy, a podobně. :-)
- 
- 
-{{.:​screenshot.png}} 
- 
  
 {{.:​video.png}} Pokud chcete nejen snímat obrázky, ale nahrát veškeré dění na ploše do videa, čtěte [[Nahrávání obrazovky]]. {{.:​video.png}} Pokud chcete nejen snímat obrázky, ale nahrát veškeré dění na ploše do videa, čtěte [[Nahrávání obrazovky]].
Řádek 18: Řádek 13:
  
  
-{{.:​gnome-screenshot-1.png}}+{{ .:​gnome-screenshot-1.png }}
  
  
Řádek 24: Řádek 19:
  
  
-{{.:​screenshot-1.png}}+{{ .:​screenshot-1.png }}
  
  
-{{.:​keys.png}} Pro rychlé zachycení snímku celé obrazovky můžete také využít klávesu ​**PrintScreen**.+{{.:​keys.png}} Pro rychlé zachycení snímku celé obrazovky můžete také využít klávesu ​<key>PrintScreen</​key>​.
  
 ====== Získání snímku aktuálního okna ====== ====== Získání snímku aktuálního okna ======
Řádek 38: Řádek 33:
  
  
-{{.:​gnome-screenshot-2.png}}+{{ .:​gnome-screenshot-2.png }}
  
  
Řádek 44: Řádek 39:
  
  
-{{.:​screenshot-2.png}}+{{ .:​screenshot-2.png }}
  
  
-{{.:​keys.png}} Pro rychlé zachycení snímku aktuálního okna můžete také využít klávesovou zkratku ​**Alt + PrintScreen**.+{{.:​keys.png}} Pro rychlé zachycení snímku aktuálního okna můžete také využít klávesovou zkratku ​<​key>​A-PrintScreen</​key>​.
  
 ====== Tipy, triky ====== ====== Tipy, triky ======
Řádek 58: Řádek 53:
  
  
-{{.:​screenshot-3.png}}+{{ .:​screenshot-3.png }}
  
  
 ====== Řešení problémů ====== ====== Řešení problémů ======
 ===== U snímků obrazovky nejsou okraje ===== ===== U snímků obrazovky nejsou okraje =====
-Tento problém se vyskytuje, pokud máte zaplé [[Akcelerované prostředí]]. Pokud vypnete efekty vzhledu, vše bude fungovat v pořádku. Pokud je nechcete vypnout, můžete získat snímek okna pomocí [[GIMP|GIMPu]] (//Soubor → Získat → Snímek obrazovky//,​ a poté kliknout na //​rámeček//​ požadovaného okna). ​Další možností je použít program [[:​Kubuntu|KSnapshot]],​ a opět kliknout na rámeček okna. +Tento problém se vyskytuje, pokud máte zaplé [[Akcelerované prostředí]]. Pokud vypnete efekty vzhledu, vše bude fungovat v pořádku. Pokud je nechcete vypnout, můžete získat snímek okna pomocí [[GIMP|GIMPu]] (//Soubor → Získat → Snímek obrazovky//,​ a poté kliknout na //​rámeček//​ požadovaného okna).
  
 ====== Odkazy ====== ====== Odkazy ======
   * [[http://​www.linuxexpres.cz/​blog/​sejmete-web|Sejměte WEB!]]   * [[http://​www.linuxexpres.cz/​blog/​sejmete-web|Sejměte WEB!]]
-  * Autor návodu: KamilPáral 
  • Poslední úprava: 2012/07/29 09:42
  • autor: Ubuntu