gnubiff

Gnubiff

Aplet Gnubiff lze umístit na panel, kde nám bude ukazovat počet nových emailů. Jeho velkou výhodou je jeho paměťová nenáročnost a dokáže běžet bez spuštěného grafického rozhraní.

Instalace

Spuštění

Aplet přidáme na panel standardním způsobem (kliknout pravým tlačítkem myši na panel → Přidat na panel…).

Tipy

  • Program obsahuje spoustu nastavení, ke kterému se dostanete přes pravé tlačítko. Je možné nastavit, který příkaz se vám spustí po dvojkliku - například váš emailový klient (Evolution, Thunderbird, …). Podobně chcete-li i při nové poště přehrát určitý zvuk, můžete si vybrat buď kváknutí tučňáčka anebo zvuk poštovní schránky po vhození dopisu. Nakonec lze upravit v nastaveních i vzhled - dekoraci jak pro ikonku Gnubiff na hlavním panelu, tak pro vyskakovací okno se seznamem vašich emailů. Dalšími možnostmi je volba geometrie (rozměry) i zobrazovaného písma.
  • Pokud si jako zobrazovaný obrázek při nové poště nastavíte soubor tux-jump(64×64).png, bude vám tučňák při nových emailech nadšeně na panelu poskakovat.
  • Nové emaily se dají označit za přečtené pomocí kliknutí prostředního tlačítka na apletu.
  • Při přijetí nového emailu se vám na pár sekund zobrazí jejich seznam, stisknutím a podržením tlačítka myši na některém z nich můžete získat rychlý náhled obsahu (jen pro textové e-maily). Počet sekund po které vidíte seznam vašich nových emailů můžete samozřejmě také v nastavení upravit.

Odstranění

Odstraňte balík gnubiff.

Odkazy

Aktualizace: Informace v tomto návodě jsou příliš zastaralé a potřebují aktualizaci pro současné poměry. Více...

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1