adobe_photoshop

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop je jeden z nejznámějších (a nejdražších) dostupných grafických editorů. Bohužel je vydáván pouze ve verzi pro MAC OS/OSX a Windows. To ovšem při mírné snaze není problém, stačí použít prostředí Wine, případně zvolit cestu přes VirtualBox/Windows coby sekundární prostředí. Samozřejmě nic není dokonalé, a zvláště Wine, proto se může stát, že něco nebude fungovat.

Běžní uživatelé můžou jako grafický editor používat GIMP, který má obrovské možnosti, a je obsažen v Ubuntu hned po instalaci. GIMP je připraven i pro profesionální využití, dokonce umí používat pluginy z Photoshopu. Tento návod je tedy určen spíše jen pro ty, kteří Photoshop nezbytně potřebují, a usnadní jim to např. přechod z jiného operačního systému.

K dispozici jsou dvě verze návodu:

Pokud by vám Adobe Photoshop na Ubuntu i po projití návodu pořádně nefungoval, a vy potřebovali kvalitní komerční editor, můžete vyzkoušet slovenský Pixel. Je to nativní (nejen) linuxová aplikace (tzn. žádné problémy s provozem), má opravdu velkou škálu možností, a jeho cena je v porovnání s Photoshopem směšně nízká. Jako alternativa je určitě vhodný za zvážení.

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1