akce:ubuntuglobaljam

Ubuntu Global Jam

Stránka pro podporu při organizaci Ubuntu Global Jamu v České republice.

Ubuntu Global Jam je akce Ubuntu komunity, kdy se v jeden daný den (nebo více dnů) sejdou různí členové komunity v mnoha místech světa. Cílem není jen se sejít, vzájemně se poznat a promluvit si „naživo“, ale také společně udělat „něco“ pro zlepšení Ubuntu. Obvykle je to práce na dokumentaci, překladech, tvorba balíčků, „řešení“ bugů, testování atd. Pro méně zkušené ubunťáky je to také možnost, jak se od těch zkušenějších něco o těchto věcech dovědět a naučit se „jak na to“. Prostě takový mezinárodní Ubunťácký workshop.

Jam rozhodně není žádná seance profesionálních linuxáků - přijít se podívat a něco zkusit vytvořit může i začínající uživatel - některé věci sice vyžadují trochu větší znalosti (balíčkování, bugy), ale někdy stačí opravdu jen málo (pro napsání pěkného návodu často stačí jen danou aplikaci/nástroj chvíli používat).

Aktuálně připravujeme další Global Jam, který proběhne 3. března naživo v Praze. Pro více informací o tomto Jamu navštivte 3_2013.

Pátý český Global Jam proběhl 3. března pražském Brmlabu. Pro více informací navštivte 3_2012.

Čtvrtý český Global Jam proběhl 4. září v pražském Brmlabu. Pro více informací navštivte 9_2011.

Třetí český Global Jam proběhl v dubnu 2011 v Praze. Pro více informací o tomto Jamu navštivte 4_2011.

Druhý v Česku organizovaný Global Jam proběhl 27. března naživo v Praze. Pro více informací o tomto Jamu navštivte 3_2010.

Historicky první Ubuntu Global Jam, do kterého se zapojila česká komunita se konal v neděli 4. října. Tento Jam neprobíhal naživo, ale pouze online po IRC. Jak to celé vypadalo a dopadlo si můžete přečíst na 10_2009.

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)