counter-strike_1.6

Counter-Strike 1.6

Counter Strike je arkádovitá taktická hra založená na rychlých reakcích a chladném přemýšlení, i když vám kolem hlavy sviští náboje. Narozdíl od většiny arkád má tahle extrémně velký rozptyl střel, takže není možné někam vběhnout, bez přestání střílet a přežít. Ačkoliv je princip hry jednoduchý, už několik let baví tisíce hráčů po celém světě, takže to asi má něco do sebe.

cs16.jpg

Steam (doporučeno)

Hru lze na linuxu provozovat nativně po zakoupení na službě Steam.

Postup zprovoznění ve wine

Tento postup přináší sebou mnohem více případných problémů než s nativní linuxovou verzí. Lze též očekávat vyšší latence při síťové hře.

Návod předpokládá, že máte Counter-Strike 1.6 a patch verze 21-26, jiné verze způsobují problémy.

Nainstalujte Wine minimálně verzi 0.9.47.

Nainstalujte Counter-Strike 1.6

wine /cesta/k/instalatoru
wine /cesta/k/patchi

Při prvním připojení na server obsahující úvodní obrazovku v HTML (ta před výběrem týmu) by se Wine mělo dotázat na stažení Gecko jádra pro HTML - dejte OK a wine gecko by se mělo bez problémů nainstalovat. Bohužel tomu tak není vždy, někdy se prostě nechce stáhnout, tak to zkuste později nebo podle návodu. Pokud se Wine na gecko nedotáže, nic se neděje, nejspíš už je ve Wine nainstalované.

Pokud máte Wine verzi 0.9.46 a starší, stáhněte náhradu za font Tahoma nebo updatujte na verzi 0.9.47 a vyšší.

cp tahoma.ttf ~/.wine/drive_c/windows/fonts

Nainstalovat se to dá i bez zmíněného fontu. instalátor je sice samý otazník ale stačí jen klikat na další a dá se to nainstalovat.

Lze použít ve hře v konzoli nasledující příkazi na zvýšení FPS fps_max „101“ - Určí maximální hodnotu FPS na 100; cl_bob „0“ - hodnota 0 zvyšuje fps; cl_bobcycle „0“ - hodnota 0 zvyšuje fps; cl_corpsestay „10“ - začnou mizet mrtvoly se zlepšením fps; cl_himodels „0“ - zhorší kvalitu modelů se zlepšením fps; cl_weather „0“ - vypne efekty počasí se lepšením fps; cl_cmdrate „101“ - hodnota 101 zlepšuje komunikaci se serverem; rate „25000“ - hodnota 25000 zlepšuje komunikaci se serverem, ale záleží také na kvalitě připojení.

nízké fps nebo problémy se zvukem

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1