debugtool

DebugTool

Tato aplikace je skvělým pomocníkem jak absolutním začátečníkům, tak pokročilejším uživatelům. Výhody této aplikace oceníte zejména pokud si nerozumíte s Terminálem, nebo nevíte jak podat co nejvíce relevantních informací k problému. Díky jednoduchému třídění záložek stačí vybrat s čím máte problém, spustit proces sbírání informací a poté odeslat na server. V dialogovém okně se objeví ID číslo problému, které můžete vložit na forum a každý kdo se vám bude snažit pomoct bude mít maximum informací.

Instalace

V Terminálu zadejte:

sudo add-apt-repository ppa:petrakis/wdt-main
sudo apt-get update && sudo apt-get install uczdebug --assume-yes

Nezapomeňte, že text můžete snadno zkopírovat, když jej zde označíte myší a pak kliknete prostředním tlačítkem (kolečkem) na plochu terminálu.

Použití

Program najdete v hlavním menu horního panelu: Aplikace→Systémové nástroje→Ubuntu CZ Debug Tool. Použití je natolik triviální a jednoduché, že jej není nutné popisovat. Obrázky mluví za vše.

Upozornění

Nezapomínejte, že samotná aplikace problém nevyřeší, pouze usnadní práci všem, kteří se vám budou snažit pomoct. Nejdůležitější je tedy ID číslo, které se vygenerovalo a které přiložíte k vašemu problému nebo dotazu na fóru.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1