ekvalizér

Ekvalizér

Zvuk je dnes nedílnou součástí počítače a systému na něm. Pokud nejste spokojeni se zvukem na svém počítači, vyzkoušejte program pro úpravu kmitočtové charakteristiky.

Testováno v Ubuntu 10.10 MM.

Ne všechny reprodukční části plně vyhoví a podle cenových relací se mnohdy dostanete k různě „postiženým“ zařízením. Zejména levnější boxy mají horší přednes a je nutné hledat způsoby, jak to aspoň částečně napravit. Jedna z možností je dodatečně do zvuku vložit součást, která bude měnit vhodným způsobem úroveň jednotlivých kmitočtů tak, aby byl poslech co nejpříjemnější.

Na internetu lze nalézt mnoho různých programů a také programů k úpravě zvuku. Popsaný program se jmenuje Pulse Audio Equalizer a působí přímo v systému.

je velmi jednoduchá. Zabrousíte na internet a stáhnete si jeden balíček DEB. Najdete jej zde Po uložení k sobě na disk - bude to ve složce Stažené - jej jednoduše poklepte. Otevře se správce software a během minuty bude vše hotovo.

Ekvalizér spustíte jednoduše : Aplikace → Zvuk a a video → PulseAudio Equalizer. Otevře se jedno okno a už ani není třeba napovídat.

Panel ekvalizéru

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)