facebook

Návod je na smetišti! Znamená to, že je zastaralý, a může být více ke škodě než k užitku. Pokud máte zájem, můžete se ho ujmout a přepsat ho do aktuální platné podoby.

Abyste si mohli do komunikátoru Pidgin přidat účet z Facebooku, musíte si nainstalovat balík pidgin-facebookchat, který vám to umožní.

Instalace

V repozitářích pro Ubuntu 9.10 nebo starší je balík pidgin-facebookchat sice obsažen, ale je zastaralý a již nefunkční. Je tedy nutné tento balík stáhnout z oficiálních stránek programu a nainstalovat ho rozkliknutím staženého balíku.

Uvedený web je anglicky. Pokud tento jazyk neovládáte, hledejte v sekci „Downloads“ větu „Latest Ubuntu/Debian .deb download“. Za ní je odkaz na hledaný balíček.

Pokud jste měli během instalace spuštěný program Pidgin, je potřeba ho po instalaci restartovat.

Použití

Nyní si již můžete v Pidginu obvyklou cestou přidat účet z Facebooku.

Upozornění

Od 1.2. 2010 nění již nutné používat plugin či jabber transport, apod. Stačí si v jakémkoliv jabber klientu (např. gajim, pidgin, apod.) zaregistrovat účet XMPP id=jmeno na facebooku@chat.facebook.com, heslo: heslo na facebooku. Příklad názvu účtu: jan.novak@chat.facebook.com Poté je třeba vypnout zabezpečenou komunikaci. Po přihlášení se v klientu objeví kontakty facebooku a vše funguje naprosto bez problémů. Více zde: http://www.linuxexpres.cz/aktuality/pripojeni-na-facebook-chat-pres-jabber

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)