faq:ostatní

Ostatní

Ten Linux je úplně strašnej! Jak někdo může něco takovýho používat?!

I tento názor zastávají někteří lidé. Myslíme ale, že převážně plynou z předsudků a nepochopení stavu věcí. Pokud se člověk s Linuxem seznámí a přesto se rozhodne jej nepoužívat, je to samozřejmě zcela v pořádku, určitě je takových uživatelů řada a třeba se k němu časem vrátí.

Pokud člověk definitivně zavrhne Linux na základě rozšířených fám nebo prvních pár minut dezorientované práce, poškodí tím nejen sám sebe, ale v důsledku i okolí… Subjektivní obtíže s uživatelským rozhraním bývají důsledkem přílišného lpění na zažitých způsobech používání Windows. Ubuntu tento systém nechce napodobovat, snaží se vyvíjet vlastní cestou tak, aby byl nejpoužitelnější pro co nejvíce lidí (i proto se občas liší).

Linux má i své objektivní vady, tak jako každý software. Ty nejpodstatnější - omezená podpora profesionálních programů, nedostupnost ovladačů a příslušnost k přehlížené menšině - ale přímo vyplývají z jeho malé rozšířenosti. Můžeme tomu ustupovat a být uvázáni k používání zavedeného systému navěky - anebo se tuto chybu pokusit napravit.

Zmíněné nevýhody Linuxu tím odstraníme, ale výhody přetrvají. Milióny lidí už tento krok učinily…

Jak mohu pomoci Ubuntu?

  • Poslední úprava: 2023/05/21 14:20
  • autor: mstanke