freecraft

Návod je na smetišti! Znamená to, že je zastaralý, a může být více ke škodě než k užitku. Pokud máte zájem, můžete se ho ujmout a přepsat ho do aktuální platné podoby.

Úvod

Freecraft je pokus o svobodnou kopii hry Warcraft 2. Hra je strategií, kde bojujete za lidi či orky, a snažíte se v jednotlivých misích přemoci protivníka. Oproti originálu obsahuje hra několik vylepšení, jako je výroba jednotek do zásoby, hledání čekajících pracantů, či hra více hráčů po internetu. Freecraft se v současné době už bohužel dále nevyvíjí, ovšem i přesto je pěkně hratelný. Pokud vlastníte originálního Warcraft 2, můžete dokonce využít jeho grafiku a zvuky. Dojem poté bude ještě lepší.

{{http://i.iinfo.cz/r/photos/games/freecraft/1.png {{http://i.iinfo.cz/r/photos/games/freecraft/5.png

další obrázky

Instalace

Od Ubuntu 7.04 již tato hra není dostupná ve zdrojích Ubuntu.

Přidejte si zdroj universe dle návodu Přidávání zdrojů. Poté nainstalujte balík freecraft pomocí Synapticu nebo v Terminálu příkazem

sudo apt-get install freecraft

Pokud vlastníte originálního Warcraft 2, můžete využít nainstalovaný nástroj wartool (pravděpodobně v /usr/lib/games/freecraft/tools/wartool) pro extrakci dat z originálního Warcraft 2 a jejich použití ve Freecraftu.

Spuštění

Freecraft vám bohužel nevytvoří ikonku v menu. Můžete ho ovšem spustit stiskem Alt+F2 nebo spuštěním Terminálu a napsaním příkazu

freecraft

Odinstalace

Odeberte balík freecraft pomocí Synapticu nebo v Terminálu příkazem

sudo apt-get remove freecraft

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:20
  • (upraveno mimo DokuWiki)