galcon

Galcon

Galcon je realtime dynamická strategie, která si žádá rychlá a správná rozhodnutí. Objevíte se na herní ploše plné planet rozličných velikosti, vlastností, kterých byste si měli všímat. Pouze dvě planety mají svého majitele. Modrá patří vám a rudá je oponentova. Jakmile se hra odstartuje, je vaším jediným cílem obsadit planety protivníka. Neutrální vám nijak neubližují, ale mohou pomoci ve výrobě dalších stíhaček. Každý objekt je označen číslem. Určuje, kolik stíhaček musí být na danou planetu posláno k jejímu obsazení. Když na ni zajedete kurzorem, objeví se v horní části řada informací. Číslo Ships je množství potřebné k obsazení. Production znamená, jakou rychlostí daná planeta vyrábí nové lodě. Nač by vám třeba byla planeta, jež nic neprodukuje, že? Souboj o planety je rychlý a po chvíli se bijete již se soupeřem o každý kousek vesmíru.

Ovládání je velice jednoduché, myší označíte svoji planetu, kolečkem nastavíte množství vyslaných lodí, a táhnutím nebo pravým tlačítkem je pošlete na planetu protivníka. K dispozici je i názorný návod ovládání.

Plná verze hry je placená, ovšem mód Classic můžete hrát bez omezení. První 3 dny si můžete vyzkoušet i ostatní módy.

další obrázky

Instalace

Návod byl testován na Ubuntu 6.10 Edgy Eft. Hra je určena pro 32-bitovou verzi Ubuntu. Pro hraní budete pravděpodobně potřebovat zprovozněnou 3D akceleraci.

Stáhněte si ze stránek projektu instalační soubor pro Linux (přímý odkaz).

Soubor si někam uložte, bude se jmenovat například galcon.tgz. Toto je zabalený archiv, takže ho pomocí pravého myšítka → Rozbalit zde rozbalte. Vznikne vám adresář galcon.

Spuštění

Otevřete adresář galcon a spusťte soubor galcon dvojitým poklikáním.

Odinstalace

Smažte adresář galcon.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)