genius_speedwheel_3_mt

Herní ovladač Genius SpeedWheel 3 MT

Herní ovladač Genius SpeedWheel 3 MT je sada volant + řadicí páka + pedály, který patří do kategorie levnějších herních ovladačů ovšem s vynikajícím hodnocením. Jedná se o poměrně velké zařízení, takže nelze počítat s jeho přenášením, na druhou stranu drží poměrně pevně na stole a velmi dobře se ovládá.

Zařízení se připojuje skrze konektor USB 2.0, přičemž pedály mají svůj vlastní konektor typu RJ-12 (klasický telefonní konektor) a zapojuje se do podstavce volantu.

Volant má 12 aktivních tlačítek, která lze namapovat ve většině her na různé aktivity. Pedály jsou dva, poměrně bytelné. Řadicí páka se pohybuje ve směru nahoru, dolů. Volant je pogumovaný, poměrně dobře se drží v ruce a je dostatečně citlivý.

Pedály, řadicí páka i volant se po použití vracejí do své originální polohy a jsou tužší na otočení/posunutí.

Instalace

Ovladač funguje ihned po připojení, bez nutnosti instalovat jakékoliv ovladače. Bez problémů lze používat volant, veškerá tlačítka na volantu i pedály.

Zařízení bylo testováno na Ubuntu 13.04 Raring Ringtail.

Kalibrace

Pokud vám výchozí nastavení nevyhovuje, lze použít ke kalibraci například nástroj jstest-gtk, který s tímto ovladačem plně spolupracuje.

Nainstalujte balík jstest-gtk.

Změna výchozího nastavení vyžaduje také přiřazení jednotlivých tlačítek, především pedálů, k jednotlivým akcím. Úprava totiž vymaže původní nastavení.

Možné problémy

Volant podporuje vibrační odezvu, ta ale pravděpodobně v Linuxu nefunguje.

Vhodné hry

  • Speed Dreams (Torcs)
  • vDrift
  • Extreme Tux Racer
  • SuperTuxKart
  • Flight Gear
  • Euro Truck Simulator 2

Následující hry vám nabídnou úžasný zážitek s tímto ovladačem

Euro Truck Simulátor 2

Hra od českého výrobce SCS Software dostupná přímo přes herní obchod Steam automaticky toto zařízení vidí a je schopna s ním velmi dobře spolupracovat. Zařízení je ale nutno aktivovat skrze průvodce nastavení ovládání přímo ve hře. Zároveň je možné přímo ve hře nastavit veškerá dostupná tlačítka pro různé aktivity (blinkry, stěrače, světla, …)

Euro Truck Simulator 2 v obchodě Steam

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1