Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
gnubiff [2012/07/20 00:24]
Ubuntu vytvořeno
gnubiff [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Gnubiff ======
  
 +{{.:​gnubiff-logo.png}} Aplet **Gnubiff** lze umístit na [[GNOME Panel|panel]],​ kde nám bude ukazovat počet nových emailů. Jeho velkou výhodou je jeho paměťová nenáročnost a dokáže běžet bez spuštěného grafického rozhraní.
 +
 +====== Instalace ======
 +{{.:​apt.png}} [[Instalace programů|Nainstalujte]] balík [[apt://​gnubiff|gnubiff]].
 +
 +====== Spuštění ======
 +{{.:​navigate.png}} Aplet přidáme na panel standardním způsobem (kliknout pravým tlačítkem myši na panel → **Přidat na panel...**).
 +
 +====== Tipy ======
 +  * Program obsahuje spoustu nastavení, ke kterému se dostanete přes pravé tlačítko. Je možné nastavit, který příkaz se vám spustí po dvojkliku - například váš emailový klient (Evolution, Thunderbird,​ ...). Podobně chcete-li i při nové poště přehrát určitý zvuk, můžete si vybrat buď kváknutí tučňáčka anebo zvuk poštovní schránky po vhození dopisu. Nakonec lze upravit v nastaveních i vzhled - dekoraci jak pro ikonku Gnubiff na hlavním panelu, tak pro vyskakovací okno se seznamem vašich emailů. Dalšími možnostmi je volba geometrie (rozměry) i zobrazovaného písma.
 +
 +  * Pokud si jako zobrazovaný obrázek při nové poště nastavíte soubor ''​tux-jump(64x64).png'',​ bude vám tučňák při nových emailech nadšeně na panelu poskakovat.
 +
 +  * Nové emaily se dají označit za přečtené pomocí kliknutí prostředního tlačítka na apletu.
 +
 +  * Při přijetí nového emailu se vám na pár sekund zobrazí jejich seznam, stisknutím a podržením tlačítka myši na některém z nich můžete získat rychlý náhled obsahu (jen pro textové e-maily). Počet sekund po které vidíte seznam vašich nových emailů můžete samozřejmě také v nastavení upravit.
 +
 +====== Odstranění ======
 +{{.:​clear.png}} [[Instalace programů|Odstraňte]] balík ''​gnubiff''​.
 +
 +====== Odkazy ======
 +  * [[http://​gnubiff.sourceforge.net/​|Domovská stránka programu]]
 +
 +{{page>​úpravy/​aktualizace}}
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)