gstreamer-properties

Gstreamer-properties

Součástí Gnome je i tato utilita, kterou můžete snadno posoudit funkčnost propojení multimediálních vstupů a výstupů, využívá se tu výraz „roura“. Konkrétně se jedná o zvukovou kartu a video. Nabízí jednoduché okno, kde je možno kombinovat nastavení a testovat propojení. Tímto lze odhadnout, jak se např. právě instalovaná karta bude jevit dále. Hodí se to při hledání, pokud máte několik webkamer, TV karet a další.

Tato utilita je určena pro pokročilejší uživatele!

Nemusí se instalovat, lze spustit v terminálu.

Spustíme terminál a zadáme :

gstreamer-properties

Uvidíte tato okna:

Obsah okna celkem jasně říká, o co jde. Důležitý je údaj v řádku „roura“, kde můžete vidět, jaké zařízení (device) bylo přiřazeno vstupu a výstupu. Pomůže to řešit některé problémy, kdy je v počítači víc obrazových a zvukových zdrojů.

Typické okénko výstupu, které říká, že propojení funguje.

gsprop2.jpg

Okno TV karty, která má správné propojení a není zrovna naladěna na TV kanál s programem.

gsprop3.jpg

Jinak je to, pokud propojení nemůže fungovat.

gsprop4.jpg

Při pohledu na uvedené obrazovky nahoře si všimněte, že jsou k dispozici čtyři rozbalovací nabídky ve dvou záložkách. Na obrazovce zvukových možností a stejně tak na obrazovce videa. Popisky „Výchozí“ znamenají, že vyzkoušené propojení bude dále v systému využito dalšími aplikacemi. Jmenujme např. Skype.

Při zkoumání vlastností měníte v rozbalovacích nabídkách položky a tlačítkem TEST zkoušíte chování dané kombinace.

Pokud opravdu nevíte, co položky znamenají, klidně nechte nastavení, jak je. Autoři systému pro vás připravili to správné nastavení.

Konvence: Tento návod nesplňuje některé z na Wiki zavedených konvencí. Více...

  • Poslední úprava: 2019/02/25 17:20
  • (upraveno mimo DokuWiki)