heroes_of_newerth

Heroes of Newerth

Heroes of Newerth (HoN) je hra vytvořená na principech velmi oblíbeného stylu DotA (Defense of the Ancients), která prvotně vznikl jako speciální mapa pro hru Warcraft 3 - DotA Allstars. Jedná se o bitvu dvou týmů skládajícího se z několika hrdinů, jejichž účelem je dobýt základnu protivníka. Každý hrdina má jiné speciální schopnosti/kouzla, může si kupovat různé předměty a vyvíjet své vlastnosti jiným směrem. Z toho vzniká velmi variabilní a zábavná hra, u které chvíli trvá, než do ní člověk pronikne, ale na druhou stranu poskytuje dlouhodobou hratelnost. Vývojářská firma S2Games, mimo jiné taktéž tvůrci originálních her Savage a Savage 2, vzali oblíbené principy DotA a vytvořili na jejich základech hru čistě zaměřenou jen pro tento herní styl. Díky tomu HoN obsahuje velké množství podstatných vylepšení oproti původní DotA Allstars, i když nejviditelnější je samozřejmě mnohem hezčí grafika. Pro uživatele Ubuntu však bude velmi podstatným prvkem i oficiální podpora Linuxu a bezproblémový provoz hry na něm.

Hra je komerční a registrace stojí 30 dolarů. Za to získáte celoživotní účet a veškeré aktualizace hry, další peníze se již neplatí.

037.jpg 021.jpg

další obrázky video ukázka video ukázka (flash) další videa

Instalace

Návod byl testován na Ubuntu 10.04 Lucid Lynx. Pro hraní budete potřebovat zprovozněnou 3D akceleraci.

Zaregistrujte si účet na stránce www.heroesofnewerth.com.

Stáhněte si ze stránek hry instalátor pro Linux (.sh soubor). Nastavte na tomto souboru spustitelný příznak a spusťte jej. Instalátor vás provede instalací.

Pokud máte zájem, můžete si do hry stáhnout neoficální češtinu. Soubor rozbalte do adresáře ~/.Heroes of Newerth/game. Žádné soubory se nebudou přepisovat, takže záloha není nutná. Berte na vědomí, že kvalita překladu může být proměnlivá, neboť jde o dobrovolnický projekt.

Spuštění

Hru spustíte z nabídky Aplikace → Hry → Heroes of Newerth, případně souborem hon.sh z instalačního adresáře hry.

Odstranění

Z instalačního adresáře hry spusťte soubor uninstall-HoN.sh.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:20
  • (upraveno mimo DokuWiki)