hry:fps:enemy_territory

Enemy Territory

Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory je týmová hra z druhé světové války, kde se spojenci nebo osa snaží bránit nebo zničit cíle mise. Jde o čistě multiplayer týmovou hru, lze ji hrát přes LAN nebo internet. Ve hře lze hrát za jedno z 5 povolání: Voják, Medik, Podpora, Inženýr, Záškodník. Každé povolání má jiný účel, může sebou nosit jiné vybavení a provádět jiné věci, a všechna jsou pro hraní důležitá. Hra obsahuje šest map, nicméně na internetu jsou stovky map vytvořených komunitou. Na každé mapě musí útočící strana (většinou jsou to spojenci) splnit dané úkoly během časového limitu (typicky 30 minut pro většinu map), zatímco obránci se jim v tom snaží zabránit. Mapy též obsahují volitelné cíle, které nejsou nezbytné pro vítězství, ale jejich splnění může týmu pomoci. Ve hře je systém zkušeností, kdy za různé akce hráč získá body zkušenosti v příslušné oblasti. Po dosažení 20, 50, 90 nebo 140 bodů se úroveň dovednosti v dané oblasti zvýší, což přináší pro hráče výhody.

enemy-territory0.jpg enemy-territory1.jpg

další obrázky videa

Pro hru existuje také modifikace TrueCombat Elite, která kompletně mění styl hry na boj teroristů a speciálních jednotek, ten se velice podobá hře Counter-Strike 1.6.

Instalace

Návod byl testován na Ubuntu 9.10 Karmic Koala. Pro hraní budete pravděpodobně potřebovat zprovozněnou 3D akceleraci.

Podle návodu si přidejte zdroj PlayDeb a poté nainstalujte balík enemy-territory.

Spuštění

Hru můžete spustit z nabídky Aplikace → Hry → Wolfenstein: Enemy Territory, případně příkazem et.

Tipy a triky

Pro hraní na většině serverů budete nejspíš potřebovat nejnovější verzi anticheateru Punkbuster. Návod na instalaci naleznete na LinuxClan.org

Odstranění

Jednoduše odstraňte balíky enemy-territory aenemy-territory-data.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1