hry:hudební:frets_on_fire

Frets on Fire

Frets on Fire (neboli česky Pražce v ohni) je představitelem zábavných hudebních her. S touto hrou se můžete stát světovým kytaristou i bez hudebního vzdělání. Klávesnice se chytne v na první pohled šíleném úchopu (viz obrázek), a pomocí levé a pravé ruky mačkáte struny a hrajete noty, přesně jak vám jezdí na obrazovce po hmatníku. Pokud hrajete správně, pěkně zní kytarová a basová složka. Pokud hrajete špatně, příslušné noty nezní nebo se ozývají falešné tóny. Hra je velmi návyková a výborně se hodí na různé společenské akce, zvláště za přítomnosti trošky alkoholu. Jen pozor, dlouhé hraní Frets on Fire rychle odrovnává klávesnice :-)

další obrázky ukázkové video

Instalace

Návod byl testován na Ubuntu 8.04 Hardy Heron. Pro hraní budete pravděpodobně potřebovat zprovozněnou 3D akceleraci.

Program je možné nainstalovat přímo z Ubuntu zdrojů instalací balíku fretsonfire. Doporučujeme však radši stáhnout si archiv ze stránek projektu, který stačí rozbalit do libovolného adresáře. Aktuální verze ze stránek projektu obsahuje více písniček a podstatné výkonové optimalizace.

Spuštění

Hru můžete spustit z nabídky Aplikace → Hry → Frets on Fire nebo příkazem fretsonfire.

Pokud jste si stáhli archiv ze stránek programu, tak hru spustíte souborem FretsOnFire, na který si posléze můžete vytvořit spouštěč. Pokud by spouštěč nefungoval, čtěte časté problémy.

Tipy, triky

Další písničky pro Frets on Fire se dají stáhnout například ze stránek Keyboards on Fire, FretsOnFire.net, FOF.Spain, FoF WIKI - výběr songů a dalších. Stáhnutý soubor stačí rozbalit do adresáře data/songs v instalačním adresáři hry.

Písničky, které stáhnete mohou mít odlišný styl přehrávání. Rozdíly mezi písničkami je možné poznat ze samotné složky skladby, či při samotném přehrávání skladby ve hře. Ve složce skladby jsou nejdůležitější dva .ogg soubory (někdy se může vyskytovat jen jeden).

Možné obsahy adresáře:

  • Ve složce skladby se nachází guitar.ogg a song.ogg.

Při přehrání (např. pomocí vlc) guitar.ogg je slyšet pouze samotná kytara a u song.ogg je samotná skladba bez kytary. Při správném hraní ve hře se k samotné skladbě bez kytary přidává kytara, naopak při špatném hraní kytara přestane hrát a je slyšet pouze samotná skladba.

  • Ve složce skladby se nachází stejně jako v prvním případě guitar.ogg a song.ogg.

Při přehrávání samotného guitar.ogg se přehrává kompletní skladba, stejně tak při přehrávání song.ogg. Ve hře se pak při hraní překrývají celé skladby. Rozdíl je pouze v hlasitosti. U song.ogg bývá hlasitost snížena, nebo je možné hlasitost song.ogg přímo v nastavení hry upravit. Při správném hraní se hlasitost samotné písničky zvýší, zatímco při špatném odehrání, se přehrává skladba s nižší hlasitostí (song.ogg).

  • Ve složce skladby se nachází pouze guitar.ogg (nenachází se song.ogg).

Při přehrávání musíte skladbu zahrávat správně. Pokud uděláte chybu, do následujícího správného úhozu skladba přestane hrát. Pokud chcete, aby se skladba i po špatně zahraném tónu přehrávala, jednoduše zkopírujte guitar.ogg a přejmenujte na song.ogg (ve složce budete mít jak guitar.ogg tak i song.ogg). V tomto případě se skladba bude přehrávat stejně jako v druhém případě.

Pro správný „kytarový“ požitek doporučuji si vyhledat skladby „prvního druhu“. Bohužel těchto skladeb není příliš a ani nenaleznete skladby nejznámějších hitů.

Nalezené písničky, které mají rozdělené přehrávání kytary a samotné skladby.

Skladby z Keyboards on Fire. Sectoid - Blood Beast, Drowning Pool - Bodies, Brad Sucks - dirtbag, Edgar winter group - Group Frankenstein, Sectoid - Escape from Chaosland, Brad Sucks - Fake it, Zeldek - Fasa, Sectoid - Feelings, Phizzy - Hard Air Hockey, Oswell - Kiukkuviina, Pornsquad - Krach von Unten, Sectoid - Metal Madness, Sectoid - Moonlight, Muldjord - Mutilated mime, Oswell - Raivostunut Parranleikkaaja, Aki Latvamaki - Rambo Sankari, Sectoid - Ryu's theme, Sectoid - The Game, d_fast - Underwater Lab theme, Sectoid - War of freedom, Sectoid - Xtreeme Table Soccer Theme

Další skladby z „FoF Fan Forum“.

Odstranění

Jednoduše [:[Instalace programů|odstraňte]] balík fretsonfire nebo smažte adresář, kam jste si rozbalili stažený archiv.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1