hry:hudební:stepmania

StepMania

StepMania je hra určená původně pro herní konzole, která pronikla i do PC světa. Cílem hry je v pravý čas nohou sešlápnout na taneční podložce tu šipku, která se právě zobrazuje na obrazovce. To vše se děje v rytmu konkrétní hudební skladby. Synchronizace šipek s rytmy skladby vede k zajímavým tanečním kreacím.

Kromě samotného tanečního prožitku hra umožňuje statistické vyhodnocení úspěšnosti a postupné zlepšování techniky i sportovní kondice.

Začátečníci si zpravidla pořizují měkké taneční podložky (softpady), které jsou levné a umožňují jen základní techniky. Jejich nevýhodou je jistá pomalost a kratší životnost. Zkušenější uživatelé přecházejí na pevné taneční podložky (hardpady), které jsou sice dražší, ale posouvají hranice hratelnosti podstatně dál, a vydrží déle.

sm1.jpg

Spuštění hry

Zabalil jsem pro vás zdrojový kód s hudbou, který je česky. Verze StepMania je 3.9 (stabilní, nejnovější nefunguje nebo nefungují její součásti).

Zdrojový kód:

Stáhnout zdrojový kód programu StepMania

Druhá možnost je nainstalovat novější verzi - 4 (ale není nejnovější), kterou se mi však podařilo zprovoznit jen jednou a potom mi spadla. Zkuste (není čeština ani hudba-stáhnout).

DEB balíčky:

Stepmania4-data - Nainstalovat jako první

Stepmania4 - na 32bit PC

Stepmania4 - na 64bit PC

Také je možnost nainstalovat program sm-ssc. Tomu se budeme věnovat na stránce sm-ssc, protože má těžší ovládání.

Čeština znatelně zpomaluje StepManii a funguje jen ve verzi 3.9! V Nastavení → Možnosti vzhledu si přepněte vzhled z ddr.cz na default. Sice budete mít program v angličtině, ale nebude pomalý.

Instalace skladeb

Skladby je možné stáhnout z internetu v podobě balíčků .rar, .zip nebo .smzip (se všemi si poradí správce archivů v Ubuntu):

  • Základní (nikoliv však hratelně nejjednodušší) sady skladeb jsou ke stažení na původních stránkách StepManie

Kam si skladby mám uložit? Přejděte do složky s obsahem StepManie, otevřete složku „Songs“ a SLOŽKU se skladbou a kroky do ní vložte.

První spuštění

Hra se spustí přes položku „stepmania“ ve složce s obsahem programu (nastavte spustitelný příznak). Pro lepší spouštění vytvořte Spouštěč (ikona je v balíčku obsažená) .

Možné problémy

Taky mi to zlobilo, zkoušel jsem to pořád dokola a nakonec se to povedlo - přidejte si do hlavní složky „StepMania“ tento soubor.

Pokud váš Dance-Pad nereaguje na šlapání na šipky, zkuste si je nastavit ve StepManii: Nastavení → Nastavení tlačítek/kláves (Většinou když si to lidé nenastaví, tak si myslí, že podložka nefunguje a jdou ji vrátit).

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1