hry:komerční_hry:penumbra_-_black_plague

Penumbra - Black Plague

Penumbra - Black Plague je pokračováním hry Penumbra - Overture. Ocitáte se v druhém podlaží vědeckého komplexu, kam jste se dostaly z prvního dílu a pátráte dál po svém otci. Druhý díl je ještě vydařenější než první a čekají vás tak další hodiny plné děsu a různých hádanek.

screen3.jpg screen9.jpg

další obrázky video ukázka

Z oficiálních stránek hry si můžete stáhnout demo a pokud vás hra zaujme, můžete si koupit plnou verzi. Soubor, jenž si stáhnete, je spustitelný skript. Nejprve mu nastavte spustitelný příznak, poté ho spusťte.

Hru spustíte poklikáním na soubor blackplaguedemo.

Pokud jste si zakoupili v „kamenném obchodě“ tuto hru pro Windows, Tento návod se vám určitě bude hodit. Samozřejmě že hra jde spustit také pod programem Wine, ale tímto návodem se z vaší Windows verze stane Linuxová, ikdyž Wine k tomu budete potřebovat také.

Nejdříve si hru nainstalujte přes Wine. Potom stáhněte Linuxové binárky. Binárku se jménem blackplague.bin rozbalte do složky s nainstalovanou Penumbrou (pokud máte nainstalován i datadisk Requiem, rozbalte také soubor requiem.bin). Pokud soubor nemá Spustitelný příznak, nastavte mu ho. Poté stačí provést tyto příkazy:

cd /kde/je/slozka/se/hrou
./blackplague.bin

Nebo:

cd /kde/je/slozka/se/hrou
./requiem.bin

Mohou vám chybět nějaké knihovny, zkuste je najít na internetu. Některé se nainstalují balíčky libfltk1.1-dev, nvidia-cg-toolkit a libalut-dev

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)