hry:komerční_hry:penumbra_-_overture

Penumbra - Overture

Penumbra - Overture je temná hra plná strachu, ve které pátráte po zmizelém otci. Ve hře je velice zdařilá fyzika na které jsou stavěny různé hádanky a boj. Mnohokrát se vám stane, že hru vypnete jen kvůli vašemu strachu. Na tuto hru následně navazuje hra Penumbra - Black Plague.

overture_storage.jpg overture_toilet.jpg

další obrázky video ukázka

Z oficiálních stránek hry si můžete stáhnout demo a pokud vás hra zaujme, můžete si koupit plnou verzi. Soubor, jenž si stáhnete, je spustitelný skript. Nejprve mu nastavte spustitelný příznak, poté ho spusťte.

Hru spustíte poklikáním na soubor penumbrademo.

Pokud jste si zakoupili v „kamenném obchodě“ tuto hru pro Windows, Tento návod se vám určitě bude hodit. Samozřejmě že hra jde spustit také pod programem Wine, ale tímto návodem se z vaší Windows verze stane Linuxová, ikdyž Wine k tomu budete potřebovat také.

Nejdříve si hru nainstalujte přes Wine. Potom stáhněte Linuxové binárky. Binárku se jménem penumbra.bin rozbalte do složky s nainstalovanou Penumbrou. Pokud soubor nemá Spustitelný příznak, nastavte mu ho. Poté stačí provést tyto příkazy:

cd /kde/je/slozka/se/hrou
./penumbra.bin

Mohou vám chybět nějaké knihovny, zkuste je najít na internetu. Některé se nainstalují balíčky libfltk1.1-dev, nvidia-cg-toolkit a libalut-dev

  • Poslední úprava: 2019/02/25 17:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)