hry:mmo:planeshift

PlaneShift

PlaneShift je fantasy roleplay MMORPG. Ve hře existuje 12 různých ras, každá má svoji vlast a své charakteristiky. Ve světě existuje množství příšer, které můžete zabíjet a získávat tak kořist a zkušenosti. Oproti ostatním hrám je smrt hráče řešena trochu jinak, postava hráče se dostane do říše smrti, což je velký labyrint, ze kterého se musí dostat. Na druhou stranu neztrácí žádné předměty, peníze ani zkušenosti.

hydlaa05.jpg hydlaa06.jpg

další obrázky

Instalace

Návod byl testován na Ubuntu 7.04 Feisty Fawn. Pro hraní budete potřebovat zprovozněnou 3D akceleraci.

Stáhněte si ze stránek hry instalátor pro Linux (asi 250MB). Bude se jmenovat například PlaneShift_CBV0.3.018.bin.

Soubor si někam uložte a následně na tomto souboru nastavte spustitelný příznak. Poté jej spusťte v Terminálu pod právy správce systému, tzn příkazem:

sudo ./PlaneShift_CBV0.3.018.bin

Spustí se instalátor. Jako Window Manager zvolte Gnome v Ubuntu a KDE v Kubuntu. Doporučujeme vám nainstalovat si ikonky do nabídky (menu icons). Hra počítá, že uživatelé jsou ve skupině games. Protože tomu tak ale v Ubuntu není, musíte zvolit Set Permissions na Yes, jako User and Group napsat root:root a jako Permissions napsat 755.

Spuštění

Hru můžete spustit z nabídky 'Aplikace → Hry → PlaneShift Client. Pro nastavení parametrů zobrazení použijte PlaneShift Setup'.

Odstranění

Pro odstranění hry spusťte příkaz

sudo /opt/PlaneShift/uninstall

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1