hry:strategie:simcity3000

SimCity3000

SimCity 3000 je starší budovatelská strategie od společnosti EA Games. Vaším úkolem je vytvořit prosperující město a zároveň vše vytvářet tak, aby to nevadilo obyvatelům, Simíkům.

Instalace

Instalace hry je dnes již velmi komplikovaná. Hra totiž vyžaduje starší knihovny a již velmi staré jádro systému (2.4.x). Naštěstí existuje instalátor, jež vám tuto otravnou a zdlouhavou práci ulehčí.

K instalaci hry je nutno vlastnit originální CD s hrou, popřípadě si stáhnout demo hry z internetu.

Stáhněte si také aktualizovaný instalátor hry.

Před spuštěním samotného instalátoru je nutno připojit disk CD s Linuxovou verzí SimCity, popřípadě připojit iso obraz disku. Připojení CD proběhne automaticky po vložení do CD/DVD mechaniky.

Obraz disku musíme připojit manuálně, pod uživatelem root:

sudo mount -o loop /kde/je/uložen/obraz/disku.iso /media/cdrom0

Dále je nutno nastavit právo spouštění instalátoru hry. To lze velmi jednoduše provést přes příkaz:

sudo chmod +x /kde/je/uložen/stažený/instalátor.run

Nyní již můžeme instalátor spustit. Pokud je vše správně nastaveno, zobrazí se vám okno, s licencí programu. Pokračujte průvodcem a hru nainstalujte.

Jakmile hru doinstalujete, vyjměte CD z mechaniky, nebo odpojte virtuální mechaniku pomocí příkazu: sudo umount /media/cdrom0

Instalátor automaticky přidal položku SimCity 3000 do menu Hry. Po opětovném přihlášení tento spouštěč však zmizí. Proto doporučuji provést jednoduché opatření. Přejděte do menu Aplikace → Hry → SimCity 3000 a klikněte na něj pravým tlačítkem. Spouštěč přidejte na pracovní plochu. Po novém přihlášení klikněte pravým tlačítkem na panel v místě, kde je umístěno menu Aplikace. Vyberte položku „Upravit nabídky“ a spouštěč, jež jste si uložili na plochu přesuňte zpět, do záložky Hry.

Spouštění

Aplikaci standardně naleznete v menu Aplikace → Hry → Sim City 3000 Unlimited. Součástí plné verze je také aplikace Sim City 3000 Building Architect Plus, pro tvorbu vlastních budov a jejich úpravu.

Pokud jste spouštěč ztratili, aplikaci spustíte v terminálu pomocí příkazu:

/usr/local/games/simcity3000/sc3u.sh, popřípadě změňte přístupovou cestu, je-li to potřeba.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1