instalace_programů:centrum_softwaru_pro_ubuntu:placený_software

Placený software

Od vydání Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat přibyla do Centra softwaru pro Ubuntu možnost instalovat komerční - placené - aplikace.

Instalace softwaru

Pro zakoupení některé z nabízených aplikací klikněte na šipku vedle tlačítka Veškerý software v horní části okna aplikace a vyberte Placený. Zobrazí se vám seznam aplikací dostupných k zakoupení. U vybrané aplikace přejděte pomocí tlačítka Další informace na stránku s podrobnostmi.

Pokud vám vyhovuje cena, pokračujte pomocí tlačítka Koupit…

Platba

Pro dokončení koupě se musíte přihlásit pomocí účtu Ubuntu Single Sign On - stejné údaje možná používáte pro přihlášení k UbuntuOne, systému Launchpad nebo oficiální Ubuntu Wiki. Pokud účet nemáte, můžete jej vytvořit.

Druhým krokem je již samotná platba - jedinou možností je platba kartou (podporovány jsou všechny běžné typy včetně Visa, Maestro/MasterCard…), která probíhá již zcela standardně.

Po stažení instalačních balíků je zvolená aplikace zcela standardně nainstalována.

Tipy a triky

Všechny potřebné informace o koupi samotné jsou ukládány - software můžete tak kdykoli přeinstalovat bez jakýchkoli problémů - stačí v nabídce Centra softwaru zvolit Soubor → Přeinstalovat dříve zakoupené… a přihlásit se ke stejnému účtu jako při koupi dané aplikace.

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)