kde_koupit_počítač_s_ubuntu

Kde koupit počítač s Ubuntu

Pokud si chcete kupovat nový stolní počítač či notebook a uvažujete o provozování Ubuntu jako jeho operačního systému, určitě není špatný nápad podívat se nejprve po obchodech, kde je již Ubuntu na prodávaném počítači předinstalováno. Jedna z výhod je, že nemusíte ztrácet čas s instalací a nastavováním, vše už máte připraveno. Druhá z výhod je, že hardware v daném počítači by měl fungovat v Ubuntu bezproblémově, když už na něj prodejce Ubuntu předinstaloval. Můžete se tak vyhnout komplikacím s některými typy hardwaru, které jsou funkční jen pod jediným majoritním operačním systémem, a nikoliv pod Linuxem. Posledním argumentem je, že takovýto výrobci si určitě zaslouží podporovat, protože napomáhají rozšíření Linuxu mezi obyčejnými uživateli (pokud to dělají opravdu zodpovědně a nemají to jen jako marketingový tah).

V tomto článku je seznam obchodů prodávájících počítače s předinstalovaným operačním systémem Ubuntu. Pokud máte nějaké zkušenosti s uvedenými obchody, neváhejte, a připište k dané firmě svůj komentář. Pomůžete mnoha dalším lidem ve výběru. Jen prosíme o registraci pod jménem na naší wiki před přispěním, anonymní komentáře by neměli takovou váhu. Pokud znáte další firmu splňující požadavky, připište ji do seznamu.

Podobný, jen rozsáhlejší seznam, můžete nalézt na stránkách PC Linux. Je to seznam prodejců PC s libovolným Linuxem, avšak distribuce tam jsou vyjmenovány, takže si tam lehce můžete vyhledat Ubuntu.

Taktéž si můžete nechat Linux na svůj stávající počítač odborně nainstalovat.

Pokud nehodláte kupovat celý počítač ale jen jednotlivé součásti, navštivte naši stránku Podporovaný hardware.

Ověřené obchody

V této sekci jsou obchody, se kterými mají uživatelé (kladné) zkušenosti, nebo daná firma má na svých stránkách dostatečné informace, aby bylo zřejmé, že se o podporu Ubuntu/Linuxu opravdu zajímá, a nejedná se jen o marketingový tah.

zatím prázdné

Do ověřených obchodů lze přidat jen ty obchody, ke kterým existuje povícero uživatelských zkušeností, a budou zde odkázány.

Neověřené obchody

V této sekci jsou obchody, se kterými nemají uživatelé žádné osobní zkušenosti, nebo daná firma nemá na svých stránkách dostatečně podrobné informace, jako např. jestli je Ubuntu nainstalované jen na vybraných sestavách či na požádání na jakékoliv; jestli firma zkouší funkčnost daného hardwaru v Ubuntu (různé modemy,WiFi karty,…), aby zákazník pak nebyl nemile překvapen; apod.

  • WebStep - V obchodě si můžete vyzkoušet různé distribuce včetně Ubuntu, vyzkoušet si můžete i samotnou instalaci Linuxu
  • T.S.Bohemia - V obchodě je možné koupit PC Barbone s předinstalovaným systémem Ubuntu.
  • Simplix.cz - vlastní PC sestavy s připraveným Ubuntu
  • VT SERVIS s.r.o. - vlastní PC sestavy s předinstalovaným Ubuntu
  • nway.cz vlastní nebo seriově vyráběné PC sestavy, mini a notebooky s Linuxem, zejména Ubuntu. Technická podpora a servis.
  • pocitace-na-miru.cz sestavy na míru s Ubuntu, servis, poradenství a konzultace. Naučíme s Ubuntu, vyladíme a přizpůsobíme systém Vašim potřebám. Zlín a široké okolí.

Firmy, myslíte si, že sem patříte? Tak se sem prostě připište.

Komentáře, zkušenosti

  • T.S.Bohemia ‒ Předinstalování Ubuntu lze zvolit při konfiguraci jakékoliv sestavy Barbone

Odkazy

Aktualizace: Informace v tomto návodě jsou příliš zastaralé a potřebují aktualizaci pro současné poměry. Více...

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1