linkonto

Návod je na smetišti! Znamená to, že je zastaralý, a může být více ke škodě než k užitku. Pokud máte zájem, můžete se ho ujmout a přepsat ho do aktuální platné podoby.

Vývoj programu LinKonto byl ukončen, jeho stránky nejsou funkční, nebyl aktualizován pro současnou legislativu a již není ani dostupný ke stažení. Některé další účetní programy funkční v Ubuntu můžete najít na stránce Účetnictví.

LinKonto je svobodný účetní program původně vyvíjený firmou SoftAPP pro platformu MS-DOS, který byl ve spolupráci se společností Liberix vydán pod svobodnou licencí GNU GPL. Ačkoli je aplikace určena pro operační systém MS-DOS, není problém ji v Linuxu spustit pomocí emulátorů DOSBox, nebo DOSEmu. LinKonto je multiuživatelské a podporuje i síťování.

LinKonto zvládá všechny základní účetní agendy, navíc potom personalistiku, mzdy, knihy jízd a další, a splňuje tak všechny nároky na účetní software pro malé a střední podniky.

Firma SoftAPP poskytuje k tomuto účetnímu programu komerční podporu (školení obsluhy, aktualizace apod.). Podporu pro LinKonto v Linuxu (instalace a konfigurace) poskytuje přímo společnost Liberix.

K tomuto programu existuje velice podrobný 120 stránkový manuál (PDF, 1MB).

{{attachment:linkonto-1.png {{attachment:linkonto-2.png

Instalace

LinKonto je určeno pro operační systém MS-DOS, k jeho instalaci tedy budete potřebovat emulátor a to buď DOSBox, nebo DOSEmu.

Ze stránek projektu si stáhněte binární balíček a uložte ho.

Stažený zip archiv rozbalte a získaný adresář LINKONTO.15 uložte do adresáře, který představuje virtuální disk C:\ emulátoru.

Pro bližší informace o instalaci této aplikace navštivte příslušné části návodů k emulátorům DOSBox nebo DOSEmu.

Spuštění

Ve vámi použitém emulátoru přejděte do složky C:\LINKONTO.15 a program spusťte příkazem _KONTO15.BAT.

Odstranění

Jednoduše smažte složku LINKONTO.15.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)