lokalizace:jak_překládat

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
lokalizace:jak_překládat [2021/10/22 19:52] asciiwolflokalizace:jak_překládat [2023/05/21 14:43] (aktuální) – aktualizace odkazů mstanke
Řádek 64: Řádek 64:
 </code> </code>
 nesmíte překládat ''"never"'', ''"present"'' a ''"always"''. To, že právě překládáte popisek GConf, poznáte tak, že jméno souboru, kde se překlad nachází, končí většinou na ''.schemas.in.h''. To stejné platí pro GConf konstanty TRUE a FALSE. nesmíte překládat ''"never"'', ''"present"'' a ''"always"''. To, že právě překládáte popisek GConf, poznáte tak, že jméno souboru, kde se překlad nachází, končí většinou na ''.schemas.in.h''. To stejné platí pro GConf konstanty TRUE a FALSE.
-  * Často chcete opravit nějaký překlad, ale nevíte, v kterém balíku ho najít. Jednoduše spusťte na svém počítači v [[http://wiki.ubuntu.cz/systém/íkazová řádka/terminál|Terminálu]] příkaz:+  * Často chcete opravit nějaký překlad, ale nevíte, v kterém balíku ho najít. Jednoduše spusťte na svém počítači v [[systém:íkazová_řádka:terminál|terminálu]] příkaz:
 <code> <code>
 grep -iR "hledaná fráze" /usr/share/locale-langpack/cs grep -iR "hledaná fráze" /usr/share/locale-langpack/cs
Řádek 71: Řádek 71:
 Pozn: Je možné hledat i anglické fráze, v ''/usr/share/locale-langpack/''. Pozn: Je možné hledat i anglické fráze, v ''/usr/share/locale-langpack/''.
 Pozn: Konkrétní ''.mo'' soubor lze lehce zobrazit. Pokud máte nainstalovaný balík ''gettext'' a ''mc'', můžete použít konzolový prohlížeč ''mcview''. Pozn: Konkrétní ''.mo'' soubor lze lehce zobrazit. Pokud máte nainstalovaný balík ''gettext'' a ''mc'', můžete použít konzolový prohlížeč ''mcview''.
-  * Pokud chcete vždy vidět aktuální stav překladů ve svém systému (a nečekat měsíce na aktualizaci), stačí si [[http://wiki.ubuntu.cz/instalace_programů/přidávání_zdrojů|přidat zdroj]] typu:+  * Pokud chcete vždy vidět aktuální stav překladů ve svém systému (a nečekat měsíce na aktualizaci), stačí si [[instalace_programů:přidávání_zdrojů|přidat zdroj]] typu:
 <code> <code>
 # denní jazykové balíky pro Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus # denní jazykové balíky pro Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus
  • Poslední úprava: 2023/05/21 14:43
  • autor: mstanke