multimediální_aplikace:další

Multimediální aplikace/Další

Na této stránce naleznete informace o dalších, menších multimediálních aplikací.

Diva je video editor pro prostředí GNOME. Používá systém GStreamer. Pro více informací navštivte domovskou stránku Diva.

Kino je nelineární DV editor pro GNU/Linux. Jeho vlastnostmi je excelentní integrace s IEEE-1394 (FireWire) pro záznam, VTR ovládání, a nahrávání zpět do kamery. Zachycuje video na disk ve formátu RawDV a AVI, v obou typech type-1 DV a type-2 DV (oddělený zvukový proud). Pro více informací navštivte domovskou stránku Kino.

gstreamer-editor je grafický editor pro tvorbu gstreamer multimediálních potrubí. Navštivte domovskou stránku gstreamer-editor pro více informací.

totem-xine je verze přehrávače Totem, která používá multimediální systém xine. Navštivte popis pro totem-gstreamer výše pro detaily. Pro více informací navštivte domovskou stránku Totemu.

gxine je multimediální přehrávač založený na GTK+ pro systém xine. Přehrává CD, DVD a VCD. Také dekóduje multimediální soubory jako AVI, QuickTime, WMV a MP3 z lokálních disků a zobrazuje je proudově přes Internet. Interpretuje mnoho z nejznámějších multimediálních formátů – a také některé z těch ne tolik běžných. Pro více informací navštivte domovskou stránku xine.

xine-ui nemá nejpřitažlivější ovládání, ale je velice mocný a umí splnit úkol. Dovoluje vám vyladit si klávesové zkratky a má excelentní výchozí nastavení pro ovládání programu bez pomoci myši. Navíc má mnoho možností pro DVD menu a titulky. Startuje během sekund. Pro více informací navštivte domovskou stránku xine.

Cowbell je elegantní hudební organizér pracující s alby. Podporuje mnoho hudebních formátů včetně Ogg/FLAC, MP3 a MusePack. Cowbell je úzce spojen s Amazon, za použití jeho volné služby SOAP. Cowbell používá tuto službu nejen pro stahování obrázků obalů CD, jako většina organizérů, ale kombinuje to také s excelentním algoritmem na „hádání“ patřičních informací o písničče z jejího názvu. Také může uchovávat obrázky obalů alb ve stejném adresáři kde se nachází album samotné. Pro více informací navštivte domovskou stránku Cowbell.

Beep Media Player (BMP) je multimediální přehrávač s rozhraním podobným přehrávači Winamp. Pokud máte rádi Winamp, budete mít pravděpodobně rádi i tento přehrávač. Ubuntu balík obsahuje mnoho vzhledů, které mohou být použity pro změnu vzezření tohoto přehrávače.

BMP je v současné době kompletně předěláván. Podívejte se na domovskou stránku Beep Media Player a stránku nového projektu pro detaily.

Muine je hudební přehrávač pro GNOME.

Nainstalujeme si balík muine sudo apt-get install muine.

Jeho vlastnosti:

  • Jednoduché, intuitivní uživatelské rozhraní
  • Podpora přehrávání souborů Ogg Vorbis, FLAC, AAC a MP3
  • Automatické stahování obrázků obalů přes MusicBrainz nebo Amazon
  • Podpora pro vnořené ID3v2 obrázky alb
  • Podpora ReplayGain
  • Podpora pro vícenásobné značky umělců a zpěváků v písničce
  • Podpora rozšíření (pluginů)
  • Překlad do mnoha jazyků

Pokud chcete mít ikonu v oznamovací liště je nutno doinstalovat balík muine-plugin-trayicon.

Pokud si v importované složce smažete nebo přidáte nějaký album, přes balík muine-plugin-inotify se automaticky odstraní nebo přidá.

Pokud chcete smazat všechny importované albumy smažte si ~/.gnome2/muine/songs.db a ~/.gnome2/muine/covers.db.

Aby se importovaly alba a následně stáhly obaly cedéček je nutno mít v pořádku tagy, stačí název písně, skupina, album.

Pro více informací navštivte domovskou stránku Muine.

PenguinTV je čtečka podcastů a video blogů nacházejících se na internetu s možností si je potom přehrávat externím přehrávačem. Například si můžete ze stránek Českého rozhlasu v menu na pravé straně, přidat RSS podcasty do seznamu a poslouchat je. Přidáte je tak, že zkopírujete rss,xml,php… adresu např. http://www2.rozhlas.cz/podcast/veda.rss, spustíte PenguinTV, v menu kliknete na Feed → Add Feed. Pak už jen stačí v PenguinTV odkaz stáhnout a přes pravé tlačítko vybrat v menu přehrávání. Stažené soubory se ukládají do složky .penguintv/media/ v domovském adresáři.

Streamtuner je program pro zobrazování internetových adresářů rádií. Pomocí přidružených programů můžete vysílání poslouchat (xmms, mplayer, totem apod.) a nahrávat (streamripper).

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)