noteedit

NoteEdit

Návod je na smetišti! Znamená to, že je zastaralý, a může být více ke škodě než k užitku. Tento program se již nevyvyjí. Další notační software naleznete v návodu MIDI Keyboard

Po úspěšném připojení kláves je nutné mít další program pro samotnou použitelnost kláves. Jednoduchý program je NoteEdit.

instalace

Z repo. si nainstalujte NoteEdit a spusťtě jej. Zobrazí se toto:

nastavení

pro základní funkce je nejprv nutné vybrat v settings-configure a zaškrtnout používané Midi zařízení jako na obrázku:

Vše je připraveno k používání Ještě jednou zdůrazním že na pozadí musí běžet program „Jack Control“.

Používání

Pro vyzkoušení můžeme označit na horní liště oba symboly kláves ,červený i černý a označit libovolnou notu např.půlovou. Pokud zadáme tón a na klávesách začne se nám přepisovat do notových osnov, posléze jej můžeme libovolně editovat. Naš notový zápis můžeme tlačítkem „Play“ (modrý trojúhelník) přehrát na připojených klávesách.

Pod záložkou „File“ zadáme „import MIDI“ a necháme importovat libovolnou skladbu v formátu .mid, ta se nám přepíše do notového zápisu a následně ji můžeme libovolně upravovat a přehrávat. Takto si můžeme vytvořit libovolné pozadí pro hru na klávesy ,zvolit druhy zvuků pro jednotlivé hudební doprovody ale i spustit metronom atp. Jedná se o jednoduchý nástroj vhodný jako doplněk k základnímu hraní a skládání.

Odkazy = Domovská stránka programu

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)