phatch

Phatch

Phatch je trochu neobvyklým, ale mocným nástrojem na hromadnou úpravu fotek či obrázků. Dokáže upravovat všechny obrázky a fotky zahrnuté v jedné složce. Obsahuje mnoho možností úprav od běžného zmenšení či zvětšení na jednu velikost, či procentuální úpravu velikosti. Obsahuje nejrůznější modifikace, filtry, efekty, které je možné použít při jedné úpravě. Všechny požadované změny se nejprve zvolí v hlavním okně a následně se vybere složka či konkrétní fotografie, obrázek k úpravě a spustí se samotná úprava.

Instalace

Pokud chcete mít stále aktuální verzi aplikace Phatch, přidejte si následující zdroj:

ppa:stani/ppa

Nyní nainstalujte balík phatch

Spuštění

Spusťte Aplikace → Grafika → Phatch Photo Batch Processor, případně příkazem phatch.

Na výše uvedeném obrázku vidíte program Phatch bez použité položky pro úpravu. Již na hlavní části programu vám program píše, abyste zvolili + k přidání nějakého efektu. Zvolte tlačítko + , které posktytne mnoho voleb k úpravám fotografíí a obrázků viz. následující obrázek.

Na výše uvedeném obrázku vidíte již přidané některé položky k úpravě fotografií. Nezapomeňte na závěr přidat položku uložit a nastavit parametry. Pokud tuto položku na závěr nepřidáte, sice se nic nestane, ale program ohlásí, že sám tuto položku přidá.

Pokud jste spokojeni s nastavením položek, můžete kliknout na ikonku „provést akci“ vedle ikonky +. Zobrazí se dialog, který vidíte výše. Tlačítkem procházet zvolte adresář či soubor fotografie. Můžete navolit typy podporavaných formátů a některé další atributy.

Odstranění

Odstraňte balík phatch.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1