podporovaný_hardware

Podporovaný hardware

Pokud si do svého počítače přikupujete hardware, je vhodné si předem ověřit, zda tento hardware bude pod Ubuntu (a Linuxem obecně) dobře fungovat. Mnoho výrobců podporuje jen jediný majoritní operační systém, takže můžete narazit i na hardware, který v Ubuntu fungovat nebude či bude obtížně zprovoznitelný. Problémové bývají zejména různé USB modemy, WiFi karty, atd. Řada jiných zařízení v Linuxu funguje, ale standardní ovladače neumožňují využít jejich funkcí naplno. Proto existují na Internetu velké databáze kompatibilního hardwaru s Linuxem, kde se můžete podívat, jestli daný kousek zakoupit, nebo se radši poohlídnout po nějakém jiném.

Ubuntu je dodáváno s mnoha nejobecnějšími ovladači. Pokud je hardware označen jako podporovaný, často jej stačí jen zapojit.

V některých databázích jsou i seznamy kompatibilních notebooků, takže pokud si hodláte nějaký kupovat, určitě se poohlídněte po jeho názvu v těchto seznamech.

Pokud si chcete koupit počítač s přímo předinstalovaným Ubuntu, seznam známých obchodů prodávajících takovéto počítače naleznete na stránce Kde koupit počítač s Ubuntu.

Databáze kompatibilního hardwaru

Diskuze

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1