programy:internet:audio-video_komunikace

Audio-Video komunikace

Častou potřebou dnešní doby je komunikovat hlasově, nebo i obrazově s dalšími lidmi. Začínají se objevovat programy, které toto umožňují za využití Internetu. Zde je stručný seznam takovýchto nejznámějších audio/video komunikačních programů dostupných v <ubu> Ubuntu.

S touto tématikou úzce souvisí téma telefonování po Internetu, které vám dovoluje nejen komunikovat mezi počítači, ale i dovolat se na běžné telefonní a mobilní linky. S níže uvedenými programy jsou tyto možnosti často velmi provázané. Čtěte VoIP.

Využívající otevřený protokol

Pokud používáte program využívající nějaký standardizovaný otevřený protokol (nejčastěji SIP), většinou tento protokol podporuje i velká řada jiných klientů. Můžete si tedy bez problémů volat mezi nimi, nebo i klientský program změnit, kdykoli se vám zlíbí.

Využívající uzavřený protokol

Pokud používáte program využívající uzavřený protokol, jste omezeni pouze a jenom na tento program. Nemůžete si najít a používat jiný program, pokud vám stávající nevyhovuje. Stejně tak každý, s kým chcete komunikovat, musí mít tento jediný a žádný jiný program. Využití programů s uzavřeným protokolem tedy upřímně nedoporučujeme.

  • Skype - audio, video
  • Ventrilo - audio, určené hlavně pro skupinovou komunikaci při hraní her
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1