programy:internet:audio-video_komunikace:wengophone

WengoPhone

WengoPhone byl přejmenován na QuteCom

WengoPhone je program pro komunikaci po internetu. Umožňuje jak psaní zpráv, tak hlasové a video konference. Je podobný známému programu Skype, narozdíl od něj ovšem používá otevřené protokoly, takže není problém, aby druhý volající měl libovolné jiné zařízení či software. Umožňuje předplacené volání do pevných a mobilních sítí, posílání sms, konference, spolupráci s libovolným SIP operátorem. Taktéž slouží jako komunikátor pro sítě Jabber, MSN, Yahoo! a ICQ. Více důvodů, proč používat WengoPhone a podobné, a nikoliv Skype, si můžete přečíst v Odkazech.

Instalace

Nainstalujte balík wengophone.

Spuštění

WengoPhone můžete spustit z Aplikace → Internet → WengoPhone, případně příkazem wengophone.

Při spuštění se vás aplikace zeptá na uživatelské jméno a heslo. Zatím žádné nemáte, proto klikněte na odkaz pro novou registraci, otevře se vám internetový prohlížeč s formulářem. Vyplňte jméno, heslo a emailovou adresu. Emailovou adresou se budete přihlašovat, ale ostatní uživatelé ji neuvidí. Poté už se můžete přihlásit, přidat si své známé, a začít volat.

Nový SIP účet si také můžete vytvořit u libovolného jiného poskytovatele, například zdarma na ekiga.net.

Tipy

WengoPhone také může být nainstalován jako rozšíření do Firefoxu, umožňuje vám pak volat přímo z prohlížeče, aniž byste museli instalovat jakoukoliv další aplikaci. Verze pro Linux je bohužel zatím jen pro testování a je velmi nestabilní. Pokud ji přesto chcete vyzkoušet, přejděte na stránku s Firefox rozšířením, a na souboru pro Linux klikněte pravým tlačítkem → uložit jako a uložte si jej třeba na plochu. Poté jej z plochy přetáhněte do Firefoxu, a rozšíření se nainstaluje. Po restartu Firefoxu se vám ve vrchní liště objeví nová ikonka, kterou můžete zobrazit panel WengoPhone.

Při problémech s mikrofonem navštivte stránku Test mikrofonu.

Odkazy

Aktualizace: Informace v tomto návodě jsou příliš zastaralé a potřebují aktualizaci pro současné poměry. Více...

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)