programy:internet:citrix

Citrix

Produkty společnosti Citrix se zaměřují primárně na oblast přístupových technologií. Tato řešení se dají popsat, či definovat jako produkty které umožňují kontrolovaný přístup k datům a aplikacím virtuálně z jakéhokoliv zařízení a to zabezpečenou cestou. Často jsou přístupové technologie označovány jiným názvem a to Terminálová řešení. Historicky se dají inovace, které společnost Citrix nabízí svým zákazníkům rozdělit do tří základních skupin:

  • První vlna, polovina devadesátých let umožňovala virtualizaci Windows desktopů.
  • Druhá vlna, konec devadesátých let umožňovala virtualizaci a centralizaci většiny aplikací a dala možnost vzniku Server-based computingu.
  • Třetí a zatím poslední vlna, je zaměřena vytvoření přístupové infrastruktury, která umožňuje propojení zařízení, sítí a aplikací do centrálního systému a pokládá tak základy on-demand computingu.

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem infrastruktury pro poskytování aplikací. Přístupový software, služby a zařízení Citrix poskytují nejlepší možný přístup k jakékoli aplikaci pro jakéhokoli uživatele. Více informací naleznete na adrese: www.citrix.com.

Instalace

Spuštění

V nabídce Gnome se aplikace přidá do Aplikace → Internet → Citrix Presentation Server Client

Z příkazové řádky lze spustit příkazem

/opt/Citrix/ICAClient/wfcmgr -icaroot /usr/lib/ICAClient

nebo jen

wfcmgr

Odstranění

dpkg --purge icaclient
rm -r /opt/Citrix

Tipy, triky

Instalátor obsahuje sadu veřejných cestifikátů, ale CA Thawte mezi nimi není. Lze přidat takto:

sudo ln -s /usr/share/ca-certificates/mozilla/* /opt/Citrix/ICAClient/keystore/cacerts/

Pokud pracujete s „Citrix“ aplikaci spouštěnou z webu, např. firefoxu, tak kliknete na její ikonku na webové stránce, nabídne se uložení, musí se ale vybrat „Otevřít s“ -„jiná aplikace“ a najít soubor wfica, pomocí kterého se aplikace otevře.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1