programy:internet:empathy

Empathy

Empathy je internetový komunikátor, který je výchozím komunikátorem v Ubuntu 9.10 a novějším. Podporuje protokoly Jabber, ICQ, Google Talk, MSN, Yahoo!, IRC a další. Prostřednictvím některých protokolů (zejména jabberu) umožňuje kromě samotné textové komunikace, audio a video hovory, přenos souborů, sdílení vlastní plochy a další.

Instalace

Empathy je základní součástí systému hned po instalaci ve verzích Ubuntu 9.10 a novějších, proto není nutné Empathy instalovat.

Nainstalujte balík Empathy.

Je možné nainstalovat i následující doplňky programu Empathy:

  • SIP: telepathy-sofiasip
  • MSN Live / Messenger: telepathy-butterfly
  • IRC: telepathy-idle
  • Empathy applet: empathy-megaphone-applet
  • Audio & video: libtelepathy-farsight0 python-tpfarsight
  • Ostatní: galago-eds-feed python-galago python-galago-gtk

Použití

Empathy můžete spustit z Aplikace → Internet → Komunikátor Empathy

Nastavení

Při prvním spuštění budete vyzváni k nastavení vašich účtů. K úspěšnému připojení musíte mít již vytvořen alespoň jeden účet. Pokud účet nemáte, můžete si jej vytvořit na následujících odkazech:

Problémy

Pokud vaši přátelé používají MS Windows, ICQ zprávy mohou přicházet jako „rozsypaný čaj“. Opravíte to tak, že v Empathy zvolíte Upravit → Účty → , zvolte svůj ICQ účet, stiskněte šipečku pokročile a změňte znakovou sadu z UTF-8 na windows-1250.

Pokud v prostředí Empathy zvolíte Upravit → Nastavení, v sekci Chování je volba Automaticky se připojovat po spuštění. Bohužel se ve verzi Ubuntu 9.10 nikterak neprojevuje.

Pokud skutečně chcete být po přihlášení do Ubuntu zároveň připojeni k IM sítím, zvolte na hlavním panelu System → Volby → Aplikace spuštěné při přihlášení. Klepněte na tlačítko Přidat a vyplňte pole Název( Empathy ) a Příkaz ( empathy -h ).

Standardně tento protokol v Ubuntu 12.10 není. Chcete-li ho používat, musíte nainstalovat balík account-plugin-icq, buď přes centrum softwaru nebo příkazem v terminálu: sudo apt-get install account-plugin-icq

Návod na fóru.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1