programy:internet:mozilla_thunderbird

Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird je výchozí program na správu pošty.

Umožňuje efektivní přijímání a odesílání, třídění a filtrování zpráv, antispam ochranu, správu kontaktů. Zvláštní pozornost je věnována zabezpečení a podpoře šifrování při přenosu. Nově je Thunderbird integrován do indikátoru upozornění v horním panelu.

Instalace

Thunderbird je součástí výchozí instalace. Pokud jej náhodou nemáte, nainstalujte balík thunderbird.

Čeština - pokud není nastavena, nainstalujte balík thunderbird-locale-cs.

Spuštění

Program naleznete v hlavní nabídce Dash pod názvem Poštovní klient Thunderbird, případně jej můžete spustit příkazem thunderbird.

  • Při prvním spuštění aplikace máte možnost si nastavit emailový účet. Vyplňte základní údaje.


  • Po vyplnění e-mailové adresy se Thunderbird pokusí nastavit účet automaticky. Pokud se to nezdaří, vyplňte adresu pop3 nebo imap serveru, ze kterého maily stahujete, a smtp serveru, přes který maily posíláte. Po kliknutí na Znovu otestovat aplikace zkontroluje údaje a doplní autentizaci tak, aby byla nastavena co nejbezpečněji.

  • Možné počáteční problémy s odesíláním pošty mohou být způsobeny chybným nastavením smtp serveru. Např. pokud máte poštu na centrumu, nastaví Thunderbird automaticky i server pro odesílání pošty jako smtp.centrum.cz. Často je ale nutné zadat smtp server poskytovatele připojení k Internetu, třeba u O2 je to smtp.iol.cz. Najděte tedy volbu dodatečné úpravy smtp serveru a v dialogovém okně tuto změnu proveďte. Navíc musíte zadat správné Jméno uživatele, které máte od poskytovatele přiděleno, např. (opět pro O2) jan.novak(zavináč)iex.cz. Nakonec bude nutné při prvním odeslání mailu z Thunderbirdu zadat správné heslo, také přidělené původně poskytovatelem. Pokud si heslo nepamatujete, popř. ani jméno uživatele, zavolejte poskytovateli (u O2 zdarma 800 02 02 02), ten Vám je sdělí.


  • Po kliknutí na Vytvořit účet a Napsat můžete vyzkoušet poslat první zprávu.


  • O nových zprávách budete vždy informováni. Ikonka obálky změní barvu a uvidíte základní údaje k emailu.

Odstranění

Odstraňte balík thunderbird.

Podobné programy

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1