programy:internet:posílání_sms

Posílání SMS

Posílání SMS je v České Republice možné nejjednodušeji přes webové stránky jednotlivých operátorů. Na Vodafone a na T-Mobile t-zones lze posílat zdarma, na Telefonica O2 zprávy však nemají tradičních 160 znaků - musíme sms posílat po částech. Mnoho lidí však používá specializované prográmky, které umí sms posílat bez použití webového prohlížeče, a umožňují jim takové funkce, jako vlastní seznam kontaktů (není pak nutné vždy vyhledávat čísla), hromadné rozesílání zpráv, a další. Tyto programy jsou bohužel většinou pouze pro OS Windows. V tomto návodu si představíme možnosti, které mají uživatelé <ubu> Ubuntu.

Jabber SMS transport

Asi nejlepší možností je využít možnost posílání SMS přes Jabber. Jabber je komunikační protokol, podobný jako (v ČR nejznámější) ICQ, jen modernější a svobodný/otevřený. Ubuntu pro něj obsahuje nejlepší podporu. Pro nás je ovšem důležité, že mnoho Jabber serverů nabízí SMS transport, který umožňuje zasílat SMS přímo z internetového klienta. Jaké to má výhody? Nepotřebujete žádnou další aplikaci, prostě si jen telefonní čísla přidáváte ke stávajícím kontaktům, a SMS jim posíláte, jako byste jim poslali obyčejnou zprávu. Také máte tuto možnost kdekoli, kam přijdete (škola, kavárna), prostě si jen pustíte webového Jabber klienta v internetovém prohlížeči (podobně jako ICQ2Go), a opět jen vesele posíláte SMS.

Pokud vás tato možnost zaujala, navštivte článek Jabber, kde naleznete návod, jak si zařídit Jabber účet. Také navštivte stránku SMS transport pro ukázku jak si aktivovat SMS transport (návod je pro klienta Gajim, který si s Jabberem rozumí asi nejlépe a do Ubuntu lze jednoduše nainstalovat, podobně to však funguje i v klientovi Pidgin, který už nyní nainstalovaný máte).

Esmska

Esmska je program pro posílání SMS přes Internet. V Ubuntu funguje výborně a je to snad jediný program pro zasílání na české operátory běžící nativně na Linuxu.

Přejděte na stránku Esmska.

Krteček

Krteček je program pro posílání SMS určený pro MS Windows, ovšem jako jeden z mála funguje i pod Ubuntu pomocí emulátoru Wine.

Přejděte na stránku Krteček.

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1