programy:internet:stahování:jdownloader

jdownloader

JDownloader je volně šiřitelný, multiplatformní program napsaný v Javě, který slouží pro stahování souborů ze serverů jako je Rapidshare, Megaupload, ale v nabídce naleznete i naše servery jako je Uloz.to, Leteckaposta nebo Czshare. JDownloader disponuje stahováním z placených i neplacených účtů, stahováním více souborů naráz a dokonce následným sloučením či rozbalením stažených archívů.

Instalace

Pro spuštění JDownloaderu potřebujete mít nainstalovanou Javu a wget. Nainstalujte si tedy balíky sun-java6-jre a sun-java6-plugin a pokud nemáte tak ještě wget.

Z domovské stránky si stáhněte skript jd.sh, který slouží pro instalaci a stažení JDownloaderu a uložte si ho třeba na plochu. Poté si musíte nastavit spustitelný příznak, aby jste mohli daný skript spustit. Po spuštění vám naběhne JDownloader update, kde si program sám stáhne všechny potřebné soubory. Po dokončení stahování vám program zobrazí výzvu kam chcete JDownloader umístit a jakou chcete lokalizaci programu, standardní cesta je „/home/vas_domovsky_adresar/.jd/„, kterou bych asi ponechal.

JDownloader je k dispozici i v .deb balíčku a to na adrese https://launchpad.net/~jd-team/+archive/jdownloader/+packages po instalaci z balíčku je JDownloader v menu Internet > JDownloader.

Ale nejlepší a nejsprávnější :-) instalace je přes přidání zdrojů. Když to provedete takto tak se vám bude automaticky aktualizovat dohromady se systémem.

sudo add-apt-repository ppa:jd-team/jdownloader
sudo apt-get update && sudo apt-get install jdownloader

Spuštění

Program můžete poté spouštět staženým skriptem, nebo si vytvořit v menu nebo v panelu spouštěč, který bude spouštět tento skript nebo příkaz, který bude pouštět přímo JDownloader, který spustíte takhle java -jar “/home/vas_domovsky_adresar/.jd/JDownloader.jar“.

Odstranění

Stačí smazat daný adresář, kde máte stažený a rozbalený JDownloader.

Možné problémy

Pokud jsou po spuštění aplikace fonty nečitelné, je třeba doinstalovat pro javu balík písem sun-java6-fonts a v terminálu nastavit instalaci javy jako výchozí:

sudo update-java-alternatives -s java-6-sun

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1