programy:kancelářské_aplikace:flexibee

FlexiBee

ABRA FlexiBee je moderní ekonomický systém pro malé a střední firmy, které vedou podvojné účetnictví nebo daňovou evidenci. Mezi hlavní přednosti patří plná lokalizace do několika jazyků včetně legislativy, vzdálený přístup, intuitivní uživatelsky přátelské rozhraní, homebanking, skladové hospodářství, evidenci majetku a leasingu, mzdy, pohledávky/závazky a má řadu dalších modulů.

Jedná se o komerční produkt, k dispozici je však i bezplatná verze ABRA FlexiBee One, která je primárně určena k seznámení s tímto prostředím, má dostupné všechny funkce a pro menší firmy může být dostačující. Podrobnosti o omezení této verze najdete na stránkách této verze.

FlexiBee má jako první nativní podporu Ubuntu. Podporované verze Ubuntu jsou od vydání Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon a vyšší. Přesné informace naleznete v systémových požadavcích.

Na stránkách projektu si stáhnete DEB balík a ten poklepáním nainstalujte.

U vydání 11.04 v prostředí Unity můžete mít problém s vykreslováním oken a jejich ovládání, který se snadno odstraní. Doinstalujte si fusion-icon. Spusťte Fusion Icon. Objeví se jeho ikona na panelu. Pravým kliknutím se ukáže menu kde zvolíte Select Window Manager → Metacity. Fusio Icon můžete ukončit. Při dalším přihlášení již bude problém odstraněn.

FlexiBee potřebuje ke svému běhu databázový systém PostgreSQL. Při instalaci balíku se automaticky stáhne a nainstaluje ze zdrojů softwaru Ubuntu, ale musíte být připojeni na Internet.

Aplikaci spustíte z nabídky Aplikace → Kancelář → ABRA FlexiBee, případně příkazem flexibee.

Odeberte balík flexibee.

Při odinstalovávání budete dotázáni, zda se má smazat i databáze s účetnictvím.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)