programy:kancelářské_aplikace:gnome_office

GNOME Office

GNOME Office je separátní kancelářské řešení pro prostředí GNOME. Tyto programy jsou lehčí a rychlejší než programy v OpenOffice.org, a mají méně vlastností ve výsledku. Přesto může být přesně to co chcete. Řešení má výbornou kompatibilitu s Microsoft Office.

GNOME Office se skládá z několika aplikací, viz jejich seznam. Celý kancelářský balík lze nainstalovat balíkem gnome-office. Každá z těchto aplikací však také jde nainstalovat separátně. Zde uvádíme výčet těch nejdůležitějších.

Obsažené aplikace

AbiWord je svobodný textový procesor podobný Wordu. Díky snadné přenositelnosti je dostupný pro mnoho operačních systémů. Podporuje široké spektrum formátů, kontrolu pravopisu, pluginů a export souborů.

Čtěte AbiWord.

Gnumeric je svobodný tabulkový procesor. Jelikož je postaven na knihovnách GTK+, je snadno přenositelný na různé systémy. Výhodou ve srovnání s OpenOffice Spreadsheet je rychlost a nenáročnost na systémové prostředky.

Čtěte Gnumeric.

GIMP je jedním z těch známějších svobodných grafických programů, které lze v platformě Linux použít. Má velmi široké spektrum použití a lze jej bez nadsázky srovnávat s komerční aplikací Adobe Photoshop. Jediné, na co si musí uživatel přecházející z Photoshopu na Gimp přivyknout, je poněkud jiné ovládání programu. Pokud se však s tímto programem pracuje častěji, není problém si zvyknout.

Čtěte GIMP.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 17:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)