programy:kancelářské_aplikace:ibm_lotus_symphony

IBM Lotus Symphony

IBM Lotus Symphony je kancelářský balík založený na starší verzi OpenOffice.org s výrazně pozměněným GUI od společnosti IBM. V tomto kancelářském balíku najdete tři nástroje, kterými jsou textový procesor Lotus Symphony Documents, prezentační prostředek Lotus Symphony Presentations a tabulkový kalkulátor Lotus Symphony Spreadsheets. Kromě těchto tří nástrojů obsahuje i interní webový prohlížeč. IBM Lotus Symphony vytváří a edituje dokumenty v Open Document Format (ODF), avšak podporuje i formáty od MS Office 97 - 2003, MS Office 2007 a Lotus SmartSuite. Samozřejmostí je možnost exportu do PDF.

Instalace EN

Nainstalujte balík symphony

Bohužel v tomto případě, tedy instalaci ze zdrojů budete mít kancelářský balík IBM Lotus Symphony pouze v anglickém jazyce. Zdroje neobsahují lokalizační balíček. Pokud si přejete lokalizaci tohoto balíku, pak použijte následující postup instalace tohoto programu.

Instalace

Na stránkách IBM zvolte jazyk, kterým chcete aby IBM Lotus Symphony mluvilo a pokračujte v pokynech, až se dostanete k možnosti stažení dvou balíčků.

Balíčky jsou na stránkách IBM označovány, jako balíčky určené pouze pro Ubuntu 8.04 Hardy Heron, avšak jsou použitelné i v novějších verzích Ubuntu.

Stáhněte balíček symphony_1.3-1hardy2_i386.deb, kterým je samotná aplikace IBM Lotus Symphony. Druhým balíčkem bude v případě požadované češtiny symphony-nl2_1.3-1hardy2_i386.deb.

Balíčky poklikáním nainstalujte.

Spuštění

IBM Lotus Symphony spustíte z nabídky Aplikace → Kancelář → IBM Lotus Symphony.

Při prvním spuštění se spustí terminál, ve kterém se vypíší licenční ujednání, které je nutné přijmout stisknutím čísla 1. Následně se již spustí samotný kancelářský balík IBM Lotus Symphony.

Při spuštění kancelářského balíku se zobrazí záložka Home, ve které si zvolíte aplikaci, kterou chcete spustit. Máte zde i další možnosti týkající se tohoto kancelářského balíku.

Při volbě jednoho z nástrojů se záložka Home neuzavře, zůstane otevřená vedle nově otevřené záložky, tedy aplikace, kterou jste zvolili k otevření. IBM Lotus Symphony se chová jako webový prohlížeč.

Odstranění

Odeberte balík symphony popř. lokalizační balíček, v případě češtiny symphony-nl2.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)