programy:multimédia:binaurální_vlny

Binaurální vlny

Na návodu se stále pracuje

Lidský mozek je nepřetržitě pracující, složité ústrojí, které vysílá elektrické signály, komunikuje, vytváří nová nervová spojení a podobně. Tato elektrická aktivita, produkovaná mozkem a známá jako mozkové vlny, odráží stav našeho vědomí. Realita není založena na vnějších vlivech, ale je vnitřním procesem založeným na našich myšlenkách, vnímání a emocích. Jestliže více porozumíme frekvencím těchto mozkových vln, staneme se pány své reality. K tomu slouží zvukové křivky, které můžeme vytvořit a poslouchat pomocí následujících programů.

Programy

Vše bylo testováno na Ubuntu MATE 14.10 Utopic Unicorn. Budu postupovat od nejjednodušších ke složitějším.

Jednoduchý a přehledný editor a přehrávač křivek (*.HBX, *.HBS, *.HBL) s možností exportu do .wav. Na domovské stránce programu můžete nalézt i nějaké už hotové křivky ke stažení. K jeho zprovoznění je zapotřebí Java.

Stáhněte z domovské stránky archiv s programem, rozbalte a souboru BinauralPlayer.jar nastavte spustitelný příznak.

Domovská stránka: http://hbxplayer.sourceforge.net/

Program se skládá z odděleného přehrávače a editoru, pracuje s formáty křivek .SIN. Je zde možnost exportu do .wav, nebo .flac. Na domovské stránce programu můžete nalézt i nějaké už hotové křivky ke stažení. Do editoru lze importovat soubory .HBX. Pro spuštění potřebujete Javu.

Stáhněte archiv s programem, rozbalte ho a souboru SINE.jar nastavte spustitelný příznak. Editor je oddělený, takže pokud ho chcete použít, nastavte spustitelný příznak i souboru SINE-Editor.jar

Domovská stránka: http://isochronic.sourceforge.net/

Spuštění

Tipy a triky

Podobně jako v případě sekce „použití“. S tím rozdílem, že se „tipy a triky“ zaměřují na konkrétní situace a „vychytávky“.

Známé problémy

Podle situace může být nahrazeno jednou z předchozích sekcí. Pozor - na výrazné potíže při instalaci či spouštění aplikace je vhodné upozornit (a nabídnout řešení) již výše v patřičných sekcích.

Odstranění

Odeberte balík názevbalíku.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)