programy:multimédia:umplayer

UMPlayer

UMPlayer (Universal Media Player) představuje multiplatformní grafickou nadstavbu pro univerzální multimediální přehrávač MPlayer. UMPlayer díky více jak 270 vestavěným kodekům dokáže přehrát prakticky jakékoli video nebo audio a poradí si také hudební CD, filmy na DVD a zvládá přehrávat spolupracovat s televizními kartami a umí přímo přehrávat videa z YouTube a SHOUTcast. Zvládá také automaticky vyhledávat titulky na OpenSubtitles a mnohé další.

UMPlayer by také měl představovat náhradu pro populární SMPlayer jehož vývoj v poslední době poněkud stagnuje.

Instalace

Z domovské stránky programu si stáhněte instalační balíky pro vaši verzi Ubuntu (balíky jsou dva - umplayer sloužící pro instalaci samotného programu a umplayer-translations, který obsahuje překlady včetně češtiny) a poklepáním je nainstalujte.

Spuštění

Program můžete spustit s pomocí nabídky aplikací, nachází se v kategorii Multimédia pod názvem UMPlayer.

Tipy a triky

UMPlayer umožňuje přímo sledovat videa z populárního serveru YouTube. Pro nalezení videa můžete použít vyhledávací pole v levém horním rohu aplikace.

Vybrané video si můžete také uložit na disk, stačí využít tlačítka „nahrávání“ v dolní části okna programu. Takto nahraná/uložená videa naleznete v adresáři .config/umplayer/recordings (jedná se o skrytý adresář ve vašem domovském adresáři).

Odstranění

Odstraňte balíky umplayer a umplayer-translations.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)